MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bieg w Komorowie "Komorowo łączy pokolenia", 25.10.2020. Zdjęcia

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
I Bieg „Komorowo Łączy Pokolenia"
I Bieg „Komorowo Łączy Pokolenia" Fot. Milena Jaroszewska
50 osób wzięło udział w biegu zorganizowanym w ramach projektu "Komorowo łączy pokolenia". Była to też okazja do wsparcia zbiórki na lek dla Michasia Boguckiego z Nura.

Bieg, który odbył się w niedzielne popołudnie, 25 października był wspólnym przedsięwzięciem Academii Gorila Ostrów Mazowiecka i stowarzyszenia Ostrów Biega.

Latem Academia Gorila podzieliła się informacją, że klubowi udało się pozyskać środki na realizację zadań województwa mazowieckiego w obszarze "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego". W ramach zadania pt. „Komorowo łączy pokolenia” planowano organizacje całodniowego wydarzenia, które zintegrowałoby lokalne środowisko poprzez kulturę, sport i historię. Niestety, COVID-19 pokrzyżował plany organizatorów i akcja stała się niemożliwa do zrealizowania w zakładanej wcześniej formie.

3 wydarzenia zamiast jednego

Ale zamiast się poddać i zrezygnować, Academia Gorila postanowiła wprowadzić zmiany w projekcie. W ten sposób jedno wydarzenie zostało podzielone na trzy, które wpisują się w wytyczne związane z koronawirusem.

Pierwsze wydarzenie to I Bieg „Komorowo Łączy Pokolenia”, drugie: koncert zespołu Pragma, który odbędzie się 15 listopada w Jatkach (koncert online), a trzecie: wystawa zdjęć Komorowa, która odbędzie się w kilku miejscach.

Bieg został zorganizowany na parkingu przy jednostce chemicznej w Komorowie. Tu był start i meta, natomiast trasa prowadziła przez las. 50 osób pobiegło na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal.

Biegali i zbierali

Była to też okazja do przyłączenia się do zbiórki na lek dla Michasia Boguckiego z Nura, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA 1). Każdy uczestnik biegu wpłacił na konto stowarzyszenia „Ostrów Biega” symboliczną kwotę, która następnie zostanie przelana na konto chłopca.

Dzięki temu udało się zebrać prawie 1030 zł.

Możesz pomóc Michasiowi Kliknij: Zbiórka dla Michasia na siepomaga.pl

Więcej o Michasiu i jego walce z chorobą na profilu FB: Michaś walczy z SMA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki