MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będzie nowy most na Narwi. Most połączy Nowe Łachy w pow. makowskim i Nowy Lubiel w pow. wyszkowskim

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Sejmik Mazowsza przeznaczy ponad 53 mln zł na budowę dwóch mostów: na Narwi – most połączy Nowe Łachy w powiecie makowskim i Nowy Lubiel w powiecie wyszkowskim oraz na rzece Bug w miejscowości Krzemień Wieś (pow. sokołowski).

Umowy na dofinansowanie inwestycji z władzami gminy Rzewnie i władzami powiatu siemiatyckiego zostały podpisane w poniedziałek, 12 lutego przez marszałka Adama Struzika, wicemarszałka Wiesława Raboszuka i członkinię zarządu województwa mazowieckiego Janinę Ewę Orzełowską.

Most połączy gminę Rzewnie i gminę Rząśnik

Gmina Rzewnie otrzyma 40 mln zł na budowę mostu łączącego gminę Rząśnik i gminę Rzewnie. Wicemarszałek Wiesław Raboszuk zaznaczył, że jest to inwestycja, na którą czekają mieszkańcy obu gmin:

Dzięki budowie mostu na Narwi skróci się czas przejazdu z jednej gminy do drugiej, co znacznie ułatwi codziennie życie mieszkańcom. Otworzą się nowe możliwości dla firm, także tych z branży turystycznej.

Chcemy pomóc samorządom lokalnym w budowie tak ważnych dla społeczności inwestycji. Przeznaczyliśmy na ten cel przeszło 53 mln zł. Projekt, którego liderem jest gmina Rzewnie, dofinansujemy aż w 80 proc.

- mówił marszałek Adam Struzik.

Prace budowlane mają potrwać do 2027 r.Obejmą budowę mostu i budowę dróg dojazdowych w miejscowościach Nowe Łachy i Nowy Lubiel w ciągu dróg gminnych nr 210805W Łachy – Orłowo oraz nr 440312 W Rogóźno – Lubiel – rzeka Narew. Inwestycję realizują wspólnie powiaty makowski i wyszkowski oraz gminy Rząśnik i Rzewnie. Liderem projektu jest gmina Rzewnie. Całkowita wartość projektu to 50 mln zł, samorząd województwa sfinansuje 80 proc. kosztów budowy mostu, czyli 40 mln zł.

Most, który połączy województwa

Drugi most powstanie na rzece Bug w miejscowości Krzemień Wieś. Połączy drogę gminną nr 390303W w miejscowości Krzemień Wieś (pow. sokołowski) z drogą powiatową nr 1728B w miejscowości Granne (pow. siemiatycki). Inwestycja połączy województwa mazowieckie i podlaskie. Całkowity koszt projektu to ponad 151 mln zł. Samorząd województwa dofinansuje projekt kwotą 13,5 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki