MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akcja zbierania śmieci w gminie Rzewnie, 22.04.2024. To działania z okazji Światowego Dnia Ziemi

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
22 kwietnia 2024 odbyła się akcja zbierania śmieci - z okazji Dnia Ziemi. - Wiele śmieci udało się zebrać w miejscowości Brzóze Małe, gm. Rzewnie. Dziękujemy uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzewniu, pracownikom Urzędu Gminy Rzewnie oraz przybyłym mieszkańcom za chęć przyłączenia się do wspólnej akcji, poświęcony czas oraz ogromne zaangażowanie. Zachęcamy też inne osoby do spacerów po naszych pięknych okolicach i posprzątania napotkanych śmieci - w mediach społecznościowych napisali organizatorzy z UG w Rzewniu.

Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA dzięki inicjatywie senatora Gaylorda Nelsona. Pierwsze obchody święta miały zwrócić uwagę społeczeństwa na pilną potrzebę ochrony planety. Dzięki zaangażowaniu milionów osób z całego świata, Dzień Ziemi stał się globalnym wydarzeniem. Obchodzimy go 22 kwietnia jako wyraz troski o naszą planetę i jej przyszłość, szczególnie w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska i promocji zrównoważonego rozwoju.

- Dzień Ziemi wpływa na zwiększenie społecznej ekoempatii. Ekoempatia odnosi się do naszej zdolności odczuwania i rozumienia środowiska naturalnego oraz wszystkich istot, które je zamieszkują. Dzięki niej nie tylko rozumiemy, jak nasze działania wpływają na planetę – dostrzegamy także jej prawdziwe piękno i różnorodność. Przekłada się to na zwiększenie motywacji do podejmowania działań na rzecz ochrony Ziemi. Szczególnie ważne jest, by ekoempatię rozwijać już od najmłodszych lat. Poprzez praktyczne działania na rzecz środowiska, dzieci uczą się doceniać i szanować przyrodę oraz rozwijać empatyczną więź z jej różnorodnością – mówi Irena Ranosz-Talarek, Educational Specialist z Czepczyński Family Foundation.

Troska o planetę nie tylko od święta

Świętowanie Dnia Ziemi nie musi ograniczać się tylko do 22 kwietnia. Jak promować ekologiczne postawy wśród dzieci przez cały rok? Przede wszystkim dzięki wyrabianiu codziennych nawyków, takich jak:

  • gaszenie światła, gdy nie jest potrzebne,
  • oszczędzanie wody i energii,
  • naprawianie zepsutych rzeczy,
  • wybieranie jazdy na rowerze zamiast samochodu,
  • robienie przemyślanych zakupów,
  • segregacja odpadów.

Warto włączyć się również w regularne akcje sprzątania lasów czy sadzenia różnorodnych roślin i drzew, a także skupić się na edukacji ekologicznej.
(źrodło: przyjacielenatury.pl)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki