Zwycięstwo KS OSTROVIA na zakończenie rundy (zdjęcia)

M.D., P.N.
Pozytywnym akcentem zakończyli rundę jesienną piłkarze Klubu Sportowego "Ostrovia" Ostrów Mazowiecka. W spotkaniu rozegranym 14 listopada, przed własną publicznością pokonali dwunastą drużynę tabeli Wkrę Bieżuń 3:1.
Pilka nozna: KS Ostrovia - Wkra Biezun 3:1

Piłka nożna: KS Ostrovia - Wkra Bieżuń 3:1

Gospodarze już od pierwszych minut ruszyli do ataku, stwarzając sobie kilka okazji do strzelenia gola. Szwankowało jednak wykończenie. W 17. minucie bardzo nieodpowiedzialnie zachował się Krystian Bodych. Za interwencję przed polem karnym, dostał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. W tej sytuacji, zawodnik z pola musiał ustąpić miejsca rezerwowemu bramkarzowi Aronowi Jagielskiemu. Przeciwnicy nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej. Natomiast piłkarze Ostrovi, nie zrażeni osłabieniem, jeszcze bardziej naciskali na obronę rywali wymieniając dużo podań.

Na gola przyszło im jednak czekać aż do 45. minuty. Indywidualną akcję lewą stroną przeprowadził Arkadiusz Ciach, zszedł do środka i przepięknym uderzeniem w samo okienko bramki otworzył wynik spotkania.

W przerwie trener Popławski dokonał jednej zmiany. Za Macieja Murawskiego wszedł utalentowany junior Krystian Śladewski. Druga połowa była jeszcze bardziej obfita w sytuacje podbramkowe. Jednej z nich wychodząc sam na sam nie wykorzystał w 50. minucie Tomasz Rępa. Zrehabilitował się kilka minut później, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony Śladewskiego, strzałem głową podwyższył wynik na 2:0.

W 60. minucie bramkarz Wkry skopiował wyczyn z 15 minuty swojego vis a vis i, również po czerwonej kartce, musiał opuścić boisko. Po rzucie wolnym wykonywanym przez gospodarzy piłka trafiła w słupek, a dobitka wylądowała nawet w siatce. Sędzia jednak nie uznał bramki dopatrując się pozycji spalonej. Po czerwonej kartce dla przeciwników Ostrovia już zupełnie dominowała na boisku, stwarzała kolejne sytuacje podbramkowe. Jednak zamiast podwyższyć zasłużone prowadzenie, m. in. kiedy to po strzale głową Śladewskiego piłka wylądowała na poprzeczce, niestety sama straciła bramkę.

Na pięć minut przed końcem spotkania przeciwnicy zupełnie z niczego oddali strzał, który zatrzymał się dopiero w bramce strzeżonej przez Jagielskiego. Przyjezdni dostali wiatr w żagle i w końcówce meczu przejęli inicjatywę. W ostatnich minutach oddali kilka groźnych strzałów, a przy rzucie rożnym wyręczyć kolegów próbował nawet rezerwowy golkiper gości. Nie zdążył jednak wrócić za szybkim kontratakiem, który w doliczonym czasie gry wyprowadzili żółto - zieloni. Radek Kuczyński nie zmarnował sytuacji i strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu na 3:1.

Ostrovia, mimo ogromnej przewagi, musiała walczyć o punkty do samego końca. Wygrała jednak w pełni zasłużenie i na półmetku rozgrywek z dorobkiem 29 punktów uplasowała się na czwartej pozycji. Do lidera - Iskry Krasne - traci trzynaście punktów.

"Ostovia" Ostrów Mazowiecka - Wkra Bieżuń - 3:1

Skład Ostrovii:
Krystian Bodych, Kamil Kowalczyk, Aleksander Zaremba, Paweł Śledziński, Maciej Bednarczyk (18 min. - Aron Jagielski), Karol Dmochowski, Sławomir Różański, Arkadiusz Ciach, Tomasz Rępa (82 min. - Paweł Korzeb), Patryk Gromek (67 min. - Radosław Kuczyński), Maciej Mórawski (46 min. - Krystian Śladewski).
Trener: Adam Popławski

Bramki:
45 min. - Arkadiusz Ciach
53 min. - Tomasz Rępa
85 min. - Wkra Bieżuń
90 + 2 min. - Radosław Kuczyński