MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zobacz, co zniknęło z Nintendo Switch. Nintendo usuwa popularne funkcje. To nie spodoba się wielu użytkownikom. Ale to nie wszystko!

Anita Persona
Anita Persona
Nintendo Switch posiada wile ciekawych funkcji, ale część z nich nagle zniknęła z konsoli.
Nintendo Switch posiada wile ciekawych funkcji, ale część z nich nagle zniknęła z konsoli. Lucas Santos/Unsplash
Nintendo zaskakuje, ale niestety tym razem nie pozytywnie. Dlaczego? Ponieważ z Nintendo Switch usunięto kilka funkcji, w tym dwie popularne, których może brakować użytkownikom. Sprawdź koniecznie, jeśli korzystasz z tej konsoli i dowiedz się, co się dzieje oraz co zostało zablokowane.

Spis treści

Koniec Twittera na Nintendo Switch – nie prześlesz materiałów na X

Z jednej strony to zaskoczenie, z drugiej zupełnie nie, Nintendo idzie po prostu w ślady innych producentów. Już jakiś czas temu zarówno firma Xbox, jak i PlayStation zrezygnowały z połączenia z Twitterem (X) na swoich konsolach gamingowych. Podobny ruch w przypadku hybrydowego urządzenia japońskiego producenta był więc poniekąd przewidywany.

Niemniej firma postanowiła zrobić to dość nagle, bez specjalnego, wcześniejszego uprzedzenia. W efekcie 10 czerwca Nintendo Switch usunęło połączenie z X (Twitter). Ale co to oznacza? Otóż już teraz użytkownicy konsol Nintendo nie mogą z poziomu konsoli przesyłać materiałów z rozgrywki z Albumu na platformę społecznościową Elona Muska.

Co istotne, o ile z Nintendo Switch nie prześlemy już materiałów na X (Twitter), to wciąż możemy przesyłać materiały z Albumu do Facebook. Jednakże producent konsoli zaznaczył, iż i ta opcja w przyszłości może zostać usunięta, choć nie zostało to jeszcze dokładnie ustalone, o czym Nintendo informuje na swojej stronie wsparcia. To jednak nie koniec blokad.

Nie zaprosisz do znajomych na Nintendo Switch

Bardziej zaskakującą zmianą w przypadku popularnych konsol okazało się usunięcie możliwości wysyłania zaproszeń do znajomych na Nintendo Switch. Tak, dobrze słyszysz, już nie zaprosisz do listy znajomych innych użytkowników flagowego sprzętu gamingowego Nintendo. Niestety firma nie wyjaśniła powodów blokady tej funkcji, a może to spowodować niezadowolenie wielu osób.

Wszak konsola Nintendo Switch jest znana nie tylko z dużego grona użytkowników, ale i licznych funkcji oraz produkcji sprzyjających społecznościowym interakcjom, jak choćby Annimal Crossing. Decyzja producenta utrudni kontakty i wspólną zabawę ze znajomymi z poziomu konsoli.

Co ciekawe, opcja dodawania do znajomych wciąż działa na starszych konsolach, w tym na Nintendo 3DS, Wii, a także w aplikacji na urządzenia mobilne. Możliwe jednak, że z nich również planowane jest usunięcie tej istotnej funkcji społecznościowej.

Poza wyżej wymienionymi blokadami usług na Nintendo Switch wprowadzono jeszcze inne, nieco mniejsze zmiany, a raczej kolejne blokady. Obejmują one m.in. brak możliwości przesyłania materiałów z Super Smash Bross. Ultimate do aplikacji Smash World, czy blokadą przesyłania zarówno na X, jak i na FB materiałów z gier z serii Splatoon.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Gra.pl codziennie. Obserwuj Gra.pl!

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zobacz, co zniknęło z Nintendo Switch. Nintendo usuwa popularne funkcje. To nie spodoba się wielu użytkownikom. Ale to nie wszystko! - GRA.PL

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki