Złote siostry Wikieł czyli siedem medali w Mistrzostwach Warszawy

Żaklina i Angelika zaliczyły kolejny świetny start.
Żaklina i Angelika zaliczyły kolejny świetny start. Fot. S. Wikieł
Kolejne medale z dużej imprezy przywiozły do Ostrołęki siostry Angelika i Żaklina Wikieł. Tym razem podopieczne trenera Włodzimierza Janczewskiego wzięły udział w międzynarodowych otwartych mistrzostwach Warszawy.

W sumie na 50-metrowej pływalni Warszawianki w zawodach wzięło udział blisko tysiąc zawodników. Angelika Wikieł tym razem zdobyła trzy złote medale na dystansach 50, 100 i 200 m w stylu klasycznym oraz brązowy na 400 m stylem zmiennym.

Świetnie spisała się również Żaklina Wikieł, która wygrała rywalizację w swoim roczniku, jak jej starsza siostra w konkurencjach: 50, 100 i 200 m stylem klasycznym oraz uplasowała się na czwartej pozycji w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.