MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakończyła się kolejna edycja niezwykłych lekcji wf z Moniką Pyrek. "Dzieci chcą ćwiczyć, wystarczy je zainteresować"

AK
Dziesięć zajęć, osiem miejscowości, cztery województwa i ponad trzy tysiące zadowolonych uczestników ze szkół podstawowych – zakończyła się jesienna edycja niezwykłych lekcji wychowania fizycznego przygotowanych przez Monikę Pyrek. – My pokazaliśmy dzieciom, jak można wykorzystać technologię, by uprawiać sport, a oni nam, że chętnie tę aktywność fizyczną podejmują, jeśli się je zainteresuje. To fantastyczna sprawa – mówi wybitna polska lekkoatletka.

Program „KINDER Joy of moving Alternatywne Lekcje WF” skierowany był do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8, a podczas zajęć młodzież miała okazję korzystać z wielu urządzeń do ćwiczeń, które w ciekawy sposób wykorzystują technologię. Uczestnicy lekcji ćwiczyli m.in. swój refleks, jazdę na rowerze i jazdę na nartach z użyciem symulatorów, wspinaczkę na mobilnej ściance, wioślarstwo na ergometrze, a także przeciągali linę przy pomocy specjalnego urządzenia.

Ostatnie zajęcia z tego cyklu odbyły się w zachodniopomorskim Karlinie, a udział w nich wzięło trzystu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Karlinie oraz wszystkich innych szkół na terenie gminy – z Karwina, Karścina i Daszewa. – Bardzo się cieszę, że mogliśmy zorganizować te fantastyczne zajęcia dla dzieci. Widać było, że doskonale się bawili, a przede wszystkim byli aktywni i budowali zdrowe nawyki – mówił Piotr Woś, zastępca burmistrza Karlina.

Uczniowie pytani o najlepsze stacje najczęściej wymieniali wspinaczkę i wioślarstwo. – Ale nie tylko, bo podobała się też koszykówka, a równie często dzieci mówiły o biegach i przeciąganiu liny. U nas każdy może znaleźć coś dla siebie i to jest bardzo cenne, bo pokazujemy dzieciom bardzo wiele różnych sportów, często im nieznanych – powiedziała Monika Pyrek.

– Ile z siebie dałam? Wiadomo, ponad sto procent! To była super zabawa i chciałabym mieć taki wf częściej! Kiedy znowu przyjedziecie do Karlina? – pytała Monikę Pyrek Zuzia z klasy V ze SP w Karlinie.

– To naprawdę świetna inicjatywa. Bardzo długo czekaliśmy na przyjazd fundacji i bardzo się cieszę, że udało nam się wreszcie ściągnąć Monikę Pyrek z zespołem do naszego małego Karlina – dodała Beata Pawlik, dyrektor szkoły w Karlinie.

Na jesiennej trasie „KINDER Joy of moving Alternatywnych Lekcji WF” było osiem miejscowości w czterech województwach – Myślenice i Zielonki w Małopolsce, Czerwionka-Leszczyny na Śląsku, Prudnik, Głubczyce i Kędzierzyn-Koźle na Opolszczyźnie oraz Kołobrzeg i Karlino w Zachodniopomorskiem. – Akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu. Nieprzypadkowo hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości” – mówiła Pyrek.

Partnerem tytularnym programu jest Ferrero, a zajęcia dofinansowane były z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wspierane przez miasta i gminy goszczące lekcje. Honorowy patronat nad programem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest marka Ssang Yong.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zakończyła się kolejna edycja niezwykłych lekcji wf z Moniką Pyrek. "Dzieci chcą ćwiczyć, wystarczy je zainteresować" - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki