Wysokie zwycięstwo Trójki nad Szczypiorniakiem. Zobacz zdjęcia i wideo

Dobrze w bramce Trójki zaprezentował się Piotr Kozłowski.
Dobrze w bramce Trójki zaprezentował się Piotr Kozłowski. A. Dobkowski
Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki odnieśli zwycięstwo w starciu 18. kolejki rozgrywek II ligi nas Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka 32:23.

UMKS Trójka Ostrołęka - KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka

Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego rozegrali bardzo dobre zawody i ich przewaga nawet na moment nie podlegała dyskusji. Wyrównany był jedynie początek spotkania, ale już w dziesiątej minucie gry ostrołęczanie prowadzili różnicą trzech bramek.

Na przerwę Trójka schodziła prowadząc 15:11. Po zmianie stron gospodarze zwiększyli prowadzenie i gdy zwycięstwo w spotkaniu było już niezagrożone, trener Radosław Żebrowski desygnował do gry zmienników.

Szanse występu otrzymali wszyscy czterej bramkarze, a udany powrót do wysokiej dyspozycji zaprezentował Artur Choroszewski, który zapisał na swoim koncie sześć bramek.

- Cieszymy się z tego zwycięstwa, które można powiedzieć mieliśmy zaplanowane - mówił po meczu szkoleniowiec Trójki Radosław Żebrowski. - Przed meczem założyliśmy sobie, że nie możemy stracić więcej jak 23 bramki i zagraliśmy dobrze w obronie, realizując ten cel. Bardzo dobrze spisali się nasi bramkarze, a w końcówce meczu zabrakło nam trochę skuteczności przy wykańczaniu akcji.

UMKS Trójka Ostrołęka - KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 32:23 (15:11)

Trójka: Kozłowski, Pyskło, Obrębski, Bieniecki - P. Wiśniewski 1, Milewski 3, Choroszewski 6, Kuliś 2, T. Wiśniewski 2, Dmowski 2, Zieliński 2, Ludwiczak 8, Niećko 5, Serejko 0, Dzierzgowski 2.