Wieści z parafii. Przeczytaj plan nabożeństw w dniu beatyfikacji Jana Pawła II

sxc.hu
sxc.hu
Udostępnij:
Dla naszych Czytelników, jak co tydzień, mamy najświeższe informacje z wyszkowskich kościołów.

Parafia św. Idziego:

- Ks. proboszcz składa podziękowanie za przygotowanie świątecznego wystroju kościoła. Dziękuje także wszystkim członkom procesji, służbie liturgicznej, męskiemu chórowi parafialnemu i Reprezentacyjnej Orkiestrze Dętej Ligii Morskiej i Rzecznej za udział w procesji i uświetnienie Mszy św. rezurekcyjnej.

- W sobotę 30 kwietnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej WOK "Hutnik" odbędzie się Festiwal Piosenki Religijnej poświęcony Papieżowi "Z muzyką bliżej Boga".

- 1 maja to niedziela Bożego Miłosierdzia - dzień beatyfikacji Papieża Jana Pawła II. Dzieci tego dnia przynoszą do kościoła skarbonki "Jałmużny Wielkopostnej". Przed Kościołem będzie zbiórka ofiar na Caritas naszej diecezji. O godz. 12.00 w I niedzielę miesiąca odprawiona będzie suma z procesją.

- Od niedzieli rozpocznie się miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie o godz. 18.30.

- We wtorek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. O godz. 12.00 Msza św. przy grocie Matki Bożej. Po Mszy św. będzie IX Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Ks. proboszcz zaprasza do wzięcia udziału. Karty zgłoszeń zespołów i solistów można składać w kancelarii parafii św. Idziego lub w siedzibie Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu w Wyszkowie.

Parafia św. Wojciecha:

- W dniach 2 i 3 maja parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Osuchowej. Wyjście pielgrzymki będzie 2 maja o godz. 6.00, powrót autokarem 3 maja po zakończonych uroczystościach. Wpisowe 10 zł. Zapisy w zakrystii.
- Parafia organizuje pielgrzymkę do Francji w dniach 23 lipiec - 2 sierpień. W programie m.in. Paryż, Lourdes, La Salette. Koszt 1900 zł. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.
- Parafia organizuje też II rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 9 do 13 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Dariusza kapelana szpitala.
- Nowenna do Ducha Świętego przed sakramentem bierzmowania rozpocznie się we wtorek 26 kwietnia o godz. 18.00. Egzamin dla kandydatów do sakramentu bierzmowania przeprowadzą przedstawiciele kurii łomżyńskiej w piątek 29 kwietnia o godz. 17.00. Obecność kandydatów na nowennie i na egzaminie jest obowiązkowa.
- W niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Tego dnia odbędzie się beatyfikacja papieża Jana Pawła II. Koronka do Bożego Miłosierdzia odprawiona będzie o godz. 15.00. O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów, którzy wyjeżdżali do Krakowa, a po Mszy św. będzie ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
- Sakrament chrztu św. przyjęli: Bartłomiej Ignacy Ziętara, Bartosz Dudek, Mikołaj Łagutowski, Maksymilian Szewczyk, Aleksandra Borkowska, Daria Sępkowska, Maja Zwalińska, Natalia Wróbel, Bartłomiej Leszek.
- Ślub zawarli: Kamil Marcin Koński i Milena Natalia Prus, Dariusz Fabisiak i Emilia Przygoda.
- Parafia pożegnała śp. Zygmunta Karpia.

Parafia św. Rodziny:

- Ks. proboszcz dziękuje za udział w Triduum Paschalnym oraz za wykonanie wielkanocnej dekoracji świątyni.
- 1 maja to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek dla potrzebujących wsparcia. Dzieci przynoszą skarbonki "Jałmużny Wielkopostnej". W tym dniu odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II. W tygodniu przed ta uroczystością odprawiana będzie Nowenna połączona z Mszą św. o godz.18.00. W sobotę, w wigilię uroczystości beatyfikacyjnych po Mszy św. o godz.18.00 do 21.00 odbędzie się czuwanie modlitewne. 100 osobowa grupa z parafii wyjeżdża na beatyfikację do Rzymu.
- W niedzielę rozpocznie się maj - miesiąc Maryjny. Codziennie odprawiane będzie nabożeństwo majowe.
- Sakrament chrztu św. przyjęli Ksawery Kulesza, Jakub Kreft, Wojciech Bielecki, Wojciech Bryl, Zuzanna Grzybowska, Oscar Litewiak, Fabian Kuciński, Filip Stalmach, Natalia Gołdys, Jakub Sobolewski.
- Parafia pożegnała śp. Jana Gajaka, Sebastiana Pawła Szczerbę.

Parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Rybienku Leśnym:

- Msze święte niedzielne odprawiane są o godz. 9.00, 11.00, 18.00, w dni powszednie o godz. 18.00.
- W niedzielę rozpocznie się maj - miesiąc Maryjny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

C
Czarek
Faktem jest milczenie JP2 w aferach molestowania seksualnego. Co by tu dużo nie mówić, nawet 10 beatyfikacji nie zdejmie odpowiedzialności z Wojtyły za grzech zanikania. Kościół stara się szybko go beatyfikować bo afer może być więcej.
A swoją drogą rządy JP2 spowodowały zbliżenie żydów (wyznawcy religii, dlatego piszę małą literą) protestantów. Prawosławie dalej chce iść swoją drogą donikąd.
G
Gość
"New York Times": wstrzymać beatyfikację Jana Pawła II
Daje mi to nadzeje ,ze sa ludzie na swiecie ktorzy jeszcze trzezwo mysla.
Jestem za wstrzymaniem beatyfikacji Karola Wojtyly!
Dodaj ogłoszenie