Wielka manifestacja nauczycieli przed MEN "Strajk Nauczycieli trwa!". Na Protest z Wykrzyknikiem przyjechali nauczyciele ze Śląska ZDJĘCIA

Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa
Protest nauczycieli i pracowników oświaty pod Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Protest nauczycieli i pracowników oświaty pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. marek szawdy
Udostępnij:
Przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie trwa wielka manifestacja strajkujących od 8 kwietnia nauczycieli. Na Proteście z Wykrzyknikiem są też pracownicy oświaty z województwa śląskiego, m.in. z Jastrzębia-Zdroju i Zabrza. - Strajk nauczycieli trwa - zapowiadają.

Protest z Wykrzyknikiem

Dzisiaj, 23 kwietnia, o godz. 11. przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie rozpoczęła się manifestacja pracowników oświaty w związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli, który trwa nieprzerwanie od 8 kwietnia. Na miejscu pojawiły się setki osób, w tym także pracowników z województwa śląskiego - między innymi z Zabrza i Jastrzębia-Zdroju.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

- Nie kończymy strajku - mówił do protestujących Sławomir Broniarz, szef zarządu głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Dziękujemy tym, którzy nas wspierają - dodawał.

Obecni na miejscu manifestacji skandują różne hasła, w tym: - Bez edukacji nie ma przyszłości.

Przed tłumem wypowiadają się jednak nie tylko przedstawiciele nauczycielskich środowisk, lecz także rodzice i uczniowie, którzy stoją murem za nauczycielami. - Jesteśmy z wami - podkreślają.

Według informacji przekazanych przez organizatorów, oprócz manifestacji w Warszawie jeszcze w 22 miastach odbywają się dziś wiece poparcia dla nauczycieli.

Prezydium ZNP ma dzisiaj podjąć decyzję w sprawie dalszego losu strajku. Mówi się o trzech możliwościach: pierwsza dotyczy podtrzymania akcji strajkowej w tej samej formie, która jest teraz, czyli pracownicy oświaty nie pracują i nie opiekują się dziećmi. Druga opcja to zawieszenie strajku do września, a trzecia strajk rotacyjny.

Realne zarobki wielu nauczycieli z woj. śląskiego. Sprawdź, ile zarabiają nauczyciele w zależności od stażu pracy, stopnia czy placówki, w której uczą >>>

Ile zarabia nauczyciel? Realne pensje nauczycieli z dowodów ...

- Ja byłbym z podtrzymaniem akcji strajkowej w tej samej formie - mówił dzisiaj rano Sławomir Broniarz w TVN24, ale zastrzegł, że nie może zdecydować za pozostałych pracowników, więc wszystko może się zdarzyć.

Protest nauczycieli i pracowników oświaty pod Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Wielka manifestacja nauczycieli przed MEN "Strajk Nauczyciel...

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 26

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

jedzcie strajkować do Brukseli do Tuska

G
Gość
takie oceny sytuacji tylko w ciemnym PODKARPACIU,SAMI NAŁAPALI 500 I WYLEWAJĄ POMYJE NA INNYCH.Religijni ,święci,[przykład dla swoich dzieci,wypowiadajcie się w tym tonie nadal,a najlepiej sami uczcie swoje dzieci!
K
Konrad
Za rządów PO-PSL zlikwidowano 1146 szkół i zwolniono 47 tysięcy nauczycieli. W latach 2008-2011 z polskiego krajobrazu szkolnego zniknęło 595 szkół zarówno podstawowych, średnich oraz gimnazjów. W latach 2012-2014 przyśpieszono tempo likwidowania placówek oświatowych, zamknięto ich 551. Łącznie w latach 2008-2014, ubyło aż 1146 szkół. ZA PREMIER KOPACZ PODWYŻKI WYNOSIŁY ZERO!!! GDZIE BYŁO ZNP, GDZIE BYŁ BRONIARZ I GDZIE BYLIŚCIE WY, NAUCZYCIELE, KTÓRZY TERAZ TAK USILNIE STRAJKUJECIE?
U
Uczeń
szantaż to brutalna i prymitywna forma nacisku - to ZAMACH na PRAWA UCZNIA ! - nie ma NIC wspólnego z negocjacjami.
N
Nie dla strajku !!!
Zostawili swoich podopiecznych w najważniejszym "momencie edukacyjnym" jakim są egzaminy... Uczniowie do nich przystąpili TYLKO i WYŁĄCZNIE dzięki tzw. Łamistrajkom, którym jesteśmy bardzo wdzięczni. O strajkujących już nic nie piszę... Ich buta i bezmyślność poraża...
T
Tom
Nauczyciele stracili resztkę szacunku, jakim ich obdarzałem. Posunęliście się Państwo za daleko! Biorąc po uwagę ilość pracy, nie zarabiacie tak mało. Ile godzin na przygotowania do zajęć przeznacza nauczyciel W-F? Czy Państwo myślą, że my rodzice jesteśmy głupi? Państwa plany lekcji dostępne są na stronach internetowych szkół. Jesteście Państwo utrzymywani z płaconych przez nas, rodziców podatków i Waszym obowiązkiem, a nie dobrą wolą jest być przy naszych dzieciach. Jeżeli nie podoba się Państwu praca w szkołach, to proszę się zwolnić i szukać pracy na rynku. Wtedy zobaczycie Państwo, co naprawdę oznacza praca 40h tygodniowo. Ciekawe, że w każdej szkole leżą dziesiątki podań o przyjęcie do tej źle opłacanej i niedocenianej pracy. Wstydźcie się!
G
Gość
, abcd:

Postrajkujcie jeszcze trochę, to rodzice sami zrobią z wami porządek.

też tak sądze, aby rodzice wzięli w sowje ręce i przegonili strajkujących nauczycieli ze szkół

G
Gość
, Gość:

Proszę się zagłębić w to co robi rząd! To nie wina nauczycieli, że doprowadza się oświatę do takiego stanu. Niech się pani minister wreszcie obudzi, znowu gdzieś zaginęła. A ile ministerstwo miało radości z przeprowadzonych egzaminów kosztem wszystkich. Do prezesa też nie dociera powaga sytuacji?

szkoda że dopiero teraz nauczyciele to zauważyli, poprzednio to im się w głowach przewracało z dobrobytu, dziwne że tacy świetli, a nie widzą że ich wcinęli w hucupę polityczną

G
Gość
, Dojna zmiana przerażona.:

PiS-owskie trolle wyłażą ze skóry, żeby zakrzyczeć rzeczywistość !

pisowskie trole sa przerażeni, że przez chciwość i głupotę nauczycieli maturzyści mają problem, szkoda, że tacy trole jak ty poprzedni siedzieli cicho

G
Gość
tacy biedni, a teraz jeszcze nie dostaną wynagrodzenia za strajk, to ciekawe za co przyjechali do Warszawy, czy ktoś im to sponsorował
D
Dojna zmiana przerażona.
PiS-owskie trolle wyłażą ze skóry, żeby zakrzyczeć rzeczywistość !
P
Pinokio
Mateuszek ma jakiś kompleks niedowartościowania i chce zrobić Okrągły Stół - niczym Wałęsa. Epoki mu się mylą. Okrągły Stół na stadionie, a może Cyrk ?
G
Gość
Proszę się zagłębić w to co robi rząd! To nie wina nauczycieli, że doprowadza się oświatę do takiego stanu. Niech się pani minister wreszcie obudzi, znowu gdzieś zaginęła. A ile ministerstwo miało radości z przeprowadzonych egzaminów kosztem wszystkich. Do prezesa też nie dociera powaga sytuacji?
G
Gość
Jestem nauczycielem i jak czytam te wszystkie wpisy to ja jestem załamana stanem naszego społeczeństwa. Nie popieram żadnej partii i stronię od polityki. W tych wszystkich wpisach jest tyle nienawiści i pogardy, iż mimo świetnych wyników nauczania i radzenia sobie z wieloma trudnymi problemami nastolatków rozważam odejście ze szkoły. Mam już dość wypominania tego, że jestem nierobem, a pracuję często do późnej nocy. Mam dość wypominania, że jestem niedoukiem- kończyłam jedną z najlepszych szkół w regionie. Dość. Ja nie posunęłabym się do niekalsyfikowania uczniów, ale nie rozumiem w tej sytuacji nieugiętego i lekceważącego stanowiska rządu. Propozycje rządowe podane do opinii publicznej są świetnie przedstawione, ale w istocie oznaczają obniżenie pensji. Wszyscy mogą opluwać nauczyciela, od dzieci, młodzieży, rodziców po polityków. Do czego to doszło. A za dotychczasową pracę, kosztem własnej rodziny, nawet nie usłyszałam zwykłego "dziękuję". Taka to misja.
G
Gość
Nieetyczny, polityczny, proputinowski strajk ... obrzydzenie bierze.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie