Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Widoczny = bezpieczny. Początek kampanii na Mazowszu

Anna Wołosz
Do końca roku pracownicy WORD w Ostrołęce, policjanci, strażacy i dziennikarze odwiedzą sześć szkół w subregionie ostrołęckim. Będą uczyć, jak uniknąć potrącenia przez samochód. Dzisiaj w Warszawie ruszyła kampania "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".

Pierwsze było Nagoszewo. Już 11 października do akcji dołączy szkoła w Płoniawach-Bramurze. Oficjalne rozpoczęcie i spotkanie ze współpracującymi redaktorami odbyło się 7 października w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie. Przyjechali przedstawiciele WORD w subregionach oraz dziennikarze z Ostrołęki, Warszawy, Radomia, Płocka i Ciechanowa.

kampania to głównie spotkania z uczniami w szkołach. Ponieważ dzieci należą do niechronionych użytkowników dróg, bo jeżdżą rowerami i chodzą pieszo do szkół, to one są uświadamiane, jak ważne jest stosowanie odpowiednich oznakowań. Każdy uczestnik otrzyma pakiet rowerzysty: kask, oświetlenie, odblaski, apteczkę.

Mirosław Augustyniak, radny sejmiku mazowieckiego, egzaminator nadzorujący w WORD w Ostrołęce, zaangażowany w akcję, mówi: - Bycie bezpiecznym polega nie tylko na używaniu odblasków po zmroku. Chodzi tu o pozornie proste rzeczy, jak wczesne sygnalizowanie zamiaru skręcenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki