MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Weekend cudów". Wolontariusze Szlachetnej Paczki ruszyli z pomocą dla rodzin

OPRAC.:
Hubert Rabiega
Hubert Rabiega
Szlachetną Paczkę tworzą tysiące osób: darczyńcy, wolontariusze, partnerzy biznesowi i przyjaciele akcji.
Szlachetną Paczkę tworzą tysiące osób: darczyńcy, wolontariusze, partnerzy biznesowi i przyjaciele akcji. Fot. Wojciech Matusik
To wyjątkowy czas w roku, pełen emocji, wzruszeń i radości. - W sobotę i niedzielę wolontariusze pukają do drzwi najbardziej potrzebujących i przekazują pomoc przygotowaną przez darczyńców, która odpowiada na konkretne potrzeby - mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej Paczki. Wolontariusze akcji dotrą w tym roku do blisko 15,5 tys. rodzin w całym kraju.

Dla organizatorów akcji i wolontariuszy to dwa najważniejsze dni w roku. Darczyńcy przywożą do magazynów skompletowane paczki, które trafiają do potrzebujących. W środku są artykuły pierwszej potrzeby: produkty spożywcze, środki czystości, odzież, ale też rzeczy, na które obdarowanych nie stać.

Jak oceniła w sobotę Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej Paczki, „Weekend Cudów” to wyjątkowy czas w roku, pełen emocji, wzruszeń i radości.

- W sobotę i niedzielę wolontariusze pukają do drzwi najbardziej potrzebujących i przekazują pomoc przygotowaną przez darczyńców, która odpowiada na konkretne potrzeby - wskazała Sadzik.

Szlachetna Paczka 2022. Ile rodzin otrzyma pomoc?

Organizatorzy planują, że pomoc zostanie dostarczona w tych dniach do domów 15 482 potrzebujących rodzin w całej Polsce. Wśród nich są m.in. 10-letni Iwan, który otrzyma rozkładany fotel do spania, aby nie musiał dzielić łóżka z tatą; pan Karol z niepełnosprawnością umysłową, który dostanie grzejnik olejowy, a także pani Aneta, dla której przygotowano kurs florystyczny umożliwiający podniesienie jej kwalifikacji zawodowych.

Joanna Sadzik podkreśliła, że Szlachetną Paczkę tworzą tysiące osób: darczyńców, wolontariuszy, partnerów biznesowych i przyjaciół.

- Razem poruszają wielką machiną dobra, w której jeden człowiek pomaga drugiemu człowiekowi. Dzięki temu, że są tacy ludzie, którzy chcą dzielić się własnym czasem i szczęściem - tysiące potrzebujących rodzin w tym roku odzyskuje nadzieję - zaznaczyła.

Szlachetna Paczka w działaniu. "Dużo dobra wypływa z dzielenia się z innymi"

Według niej ten rok jest wyjątkowo trudny dla wszystkich ze względu na sytuację gospodarczą, będącą konsekwencją wojny w Ukrainie.

- Pomimo przeciwności, a może właśnie na przekór nim, tysiące Polaków pokazało, jak dużo dobra wypływa z dzielenia się z innymi. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się dzielić, pomagać sobie w trudnych momentach - oceniła szefowa organizacji.

W zeszłym roku w ramach „Weekendu cudów” pomoc uzyskało ponad 17 tys. rodzin w 650 miejscach w Polsce. Wartość wsparcia, jakiego udzielili wtedy darczyńcy przekroczyła 68 mln zł.

od 16 lat

lena

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: "Weekend cudów". Wolontariusze Szlachetnej Paczki ruszyli z pomocą dla rodzin - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki