Ważne zwycięstwo Sokoła (zdjęcia, wideo)

Po spotkaniu z Jagiellonką koszykarze Sokoła będą mieli dużo wniosków na przyszłość. P. Nowak
Kolejne zwycięstwo mają na swoim koncie koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka. Choć początek spotkania zwiastował łatwą przeprawę, to OKK do samego końca musiał walczyć o komplet punktów.
III liga koszykówki: OKK Sokół Ostrów Maz. - Jagiellonka Warszawa

III liga koszykówki: OKK Sokół - Jagiellonka Warszawa

Po dobrych meczach ze słabszymi drużynami III ligi w niedzielę, 13 listopada przyszła pora na poważniejszy sprawdzian. Sokół przystąpił do spotkania z warszawską Jagiellonką wzmocniony dwoma wysokimi zawodnikami. Po kontuzji szybciej niż przewidywano powrócił Paweł Skarpetowski, a do drużyny dołączył również Przemysław Gadaliński, który ma wydatnie wspomóc kolegów w walce pod koszami.

Przez pierwsze dwie kwarty Sokół uzyskał olbrzymią przewagę i zaskakująco łatwo radził sobie z Jagiellonką. Skuteczność w ofensywie może nie była najwyższa, ale za to obrona praktycznie nie dopuszczała gości do sytuacji rzutowych. Po 18 minutach gospodarze prowadzili 36:9, ale przed przerwą opadli nieco z sił pozwolili rywalom na zdobycie 7 punktów.

Prawdziwy pazur goście pokazali dopiero po przerwie. Od początku trzeciej kwarty zaczęli grać szybciej i agresywniej zmuszając gospodarzy do prostych błędów. Sokół co prawda przegrał minimalnie trzecią kwartę, ale utrzymał 21-punktową przewagę.

Nie zraziło to przyjezdnych, którzy w ostatniej części spotkania postawili wszystko na jedną kartę i w ciągu 7 minut zmniejszyli rozmiary porażki do 5 punktów. Gospodarzom nic nie wychodziło. Szybkie wznawianie gry i nerwowość kończyły się stratami, a ich rzuty przestały wpadać do kosza. Kluczowa okazała się 38 minuta, w której zawodnicy OKK w końcu się przebudzili i rzucając 4 punkty odskoczyli rywalom. W ostatniej minucie miejscowi dołożyli jeszcze 5 oczek i już nawet celną trójka Jagiellonki nie odebrała gospodarzom zwycięstwa. Po pełnym emocji spotkaniu Sokół wygrał 76:68 i nadal pozostaje w tym sezonie bez porażki.

- Chyba zbyt dobrze zaczęliśmy z tak mocnym rywalem i za szybko wydawało się, że jest już pozamiatane. W drugiej części meczu mieliśmy za dużo prostych strat. Brakowało też z naszej strony rzutów za 3 punkty. Taki mecz jednak z pewnością nam się przydał - podsumował na gorąco grający trener Sokoła Grzegorz Helcbergiel.

OKK Sokół Ostrów Mazowiecka - UKS Jagiellonka Warszawa 76:68
(21:6), (17:10), (21:22), (17:30)

Sokół: Zadroga Artur (12), Helcbergiel Grzegorz, Ryfa Łukasz (18), Skarpetowski Paweł, Szymański Krzysztof, Barszcz Piotr (20), Mazurek Paweł (14), Szydło Grzegorz (4), Suwalski Radosław, Pieńkowski Bartłomiej (6), Zaręba Mateusz, Gadaliński Przemysław (2)