Ważne zwycięstwo koszykarek Unii Basket. Zobacz zdjęcia i wideo

Podopieczne trenera Mariusza Mierzejewskiego zrobiły pierwszy krok w kierunku awansu. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket od zwycięstwa rozpoczęły turniej ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski. W pierwszym spotkaniu zawodniczki prowadzone przez trenera Mariusza Mierzejewskiego w hali ZS nr 5 pokonały UKS Basket Aleksandrów Łódzki 64:62.

Unia Basket Ostrołęka - UKS Basket Aleksandrów Łódzki

Starcie w hali Zespołu Szkół nr 5 było niezwykle zaciętą i emocjonującą konfrontacją. W pierwszych dwóch kwartach lepiej spisywały się nasze zawodniczki, ale po zmianie stron inicjatywę przejęły rywalki z Aleksandrowa Łódzkiego.

O wyniku zadecydowała czwarta kwarta spotkania, którą po grze nerwów dwoma punktami wygrały ostrołęczanki i całe spotkanie 64:62.
- Myślałem w czwartej kwarcie, kiedy prowadziliśmy już pięcioma punktami, że gra się uspokoi i odniesiemy spokojne zwycięstwo - mówił po meczu trener Mariusz Mierzejewski. - Niestety dało o sobie dać zmęczenie, zabrakło skuteczności i w efekcie do końca walczyliśmy o zwycięstwo. Cieszę się z wygranej, która stawia nas w dobrej sytuacji do walki o awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Teraz musimy pokonać MKS Zabrze.

Początek drugiej konfrontacji w hali ZS nr 5 w sobotę, 15 marca o godz. 13.30.

Głównym organizatorem zawodów jest klub MUKS Unia Basket Ostrołęka. Sponsorami imprezy zostały firmy: Beton Stal Ostrołęka, Delta Reklamy, Avon, Lepsze Okna, Salon Meblowy MEBPOL oraz Piekarnia Kurpiowska Serafin.

Unia Basket Ostrołęka - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 64:62 (17:15, 18:15, 11:16, 18:16)

Punkty dla Unii: Wołosiuk 14, Pawłowska 12, Jakubiak 12, Pau. Jarka 11, Stachacz 8, Pat. Jarka 7, Kołoszko 0. Pieczyńska, Jachimczyk, Bruszewska, Kopania i Michalska nie grały.