Wąsewo ucieka od strefy spadkowej

Jakub Podolak (na zdjęciu) popisał się hat trickiem.
Jakub Podolak (na zdjęciu) popisał się hat trickiem. P. Nowak
Bardzo ważny mecz wygrali w 23. kolejce A klasy piłkarze Klubu Sportowego Wąsewo. W niedzielę, 29 maja, pokonali na wyjeździe rezerwy Tęczy 34 Płońsk 6:1.

Spotkanie rozgrywane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kraszewie lepiej rozpoczęli gospodarze. Dobrej gry starczyło im jednak tylko na kwadrans. Po 15. minutach podopieczni trenera Józefa Pietkiewicza objęli prowadzenie za sprawą Kuby Podolaka i z każdą kolejną akcją coraz bardziej się rozkręcali. Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył strzałem z rzutu wolnego Marcin Prusak. W drugich 45 minutach gry dominacja gości nie podlegała już żadnej dyskusji. Co prawda, przy stanie 3:0 dali sobie wbić bramkę kontaktową, ale sami strzelali, jak na zawołanie. Wygrana 6:1 pozwoliła awansować na szóstą lokatę i oddalić się nieco od strefy spadkowej, która w tym sezonie może okazać się wyjątkowo szeroka.

Za tydzień beniaminek podejmował będzie na własnym stadionie Orła Sypniewo, który jest już pewny mistrzostwa i awansu do ligi okręgowej.

Tęcza 34 II Płońsk - KS Wąsewo 1:6 (0:2)
Bramki dla Wąsewa: Podolak Jakub x 3, Prusak Marcin, Pałubiński Adam, Przygoda Grzegorz