Walczyli o medale w czwórboju i awans do finałów Mazowsza. Zobacz zdjęcia i wideo

Chłopcy z SP Chorzele prowadzeni przez trenera Jana Rykowskiego pewnie awansowali do finałów Mazowsza. A. Dobkowski
Szkoły z pięciu powiatów walczyły w czwórboju lekkoatletycznym o medale i przepustkę do finałów wojewódzkich. Najlepsze okazały się zespoły SP 1 Ostrołęka w gronie dziewcząt i SP Chorzele w gronie chłopców.

Międzypowiatowy Czwórbój LA

Kolejny udany występ mają za sobą uczennice SP 1 Ostrołęka.
Kolejny udany występ mają za sobą uczennice SP 1 Ostrołęka. A. Dobkowski

(fot. A. Dobkowski)

Do rywalizacji z zawodach przystąpiło dziewiętnaście zespołów w sześcioosobowych składach reprezentujących szkoły z powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, wyszkowskiego, przasnyskiego i miasta Ostrołęka.

Młodzi lekkoatleci zmierzyli się w takich konkurencjach jak: sprint 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 metrów (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy). W zawodach trwała niezwykle pasjonująca i trzymająca w napięciu do ostatniej konkurencji walka o medale i awans na mazowiecki finał.

W gronie dziewcząt zwyciężyły reprezentantki SP 1 Ostrołęka prowadzone przez trenera Krzysztofa Olszewskiego. Drużyna w składzie: Patrycja Parzych, Klaudia Waśkiewicz, Aleksandra Olewiecka, Julia Serowiecka, Magdalena Lenkiewicz i Patrycja Gocłowska zdobyła w sumie 1196 punktów.

Srebrny medal wywalczyły SP Zaręby - 1119 punktów, a brąz SP Lelis - 1051 pkt. Kolejne miejsca zajęły: SP Olszewo Borki - 1013 pkt., SP 1 Wyszków - 1013 pkt., Zaręby Kościelne - 1002 pkt., SP 2 Małkinia Górna - 991 pkt., SP 5 Wyszków - 988 pkt., SP Chorzele - 948 pkt.

W gronie chłopców złoty medal wywalczyli reprezentanci SP Chorzele prowadzeni przez trenera Jana Rykowskiego - 935 pkt. Drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Piasecki, Patryk Koziatek, Błażej Olber, Mateusz Zalewski, Hubert Taborski, Patryk Danelski. Srebrny medal zdobyli zawodnicy SP 1 Wyszków - 891 pkt, a brązowy - SP Jednorożec - 869 pkt.

Kolejne miejsca w rywalizacji przypadły drużynom: SP 5 Wyszków - 863 pkt., SP 2 Małkinia Górna - 853 pkt., SP 10 Ostrołęka - 830 pkt., SP 1 Ostrołęka - 828 pkt., SP Kadzidło - 822 pkt., SP Myszyniec - 797 pkt., Zaręby Kościelne - 665 pkt.

Indywidualnie najlepsze wyniki w zawodach uzyskali: Ewelina Domańska (SP Zaręby) - 300 pkt. oraz Mateusz Kuliś (SP 1 Ostrołęka) i Jakub Subczyński (SP 10 Ostrołęka) - obaj po 232 pkt.