MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Ostrowi powstaje grupa rekonstrukcyjna

M. Dylewski
Rekonstrukcję potyczki powstańczej pokazano 23 września w Ostrowi
Rekonstrukcję potyczki powstańczej pokazano 23 września w Ostrowi M. Dylewski
To powinno zainteresować miłośników historii

Podczas niedawnego odsłonięcia pomnika obok ostrowskiej plebanii, w miejscu szpitala polowego z czasów Powstania Syczniowego, odbyła się żywa lekcja historii. Podczas "lekcji" przedstawiono rekonstrukcję potyczki powstańczej.

Jak nam powiedział Andrzej Mierzwiński, pomysłodawca żywej lekcji historii, z uczestnikami tego widowiska postanowili zrealizować wreszcie, istniejący już od kilku lat, zamysł utworzenia Grupy Rekonstrukcji Historycznej. Jest to atrakcyjna i widowiskowa forma propagowania historii, zwłaszcza tej lokalnej.

- W powiecie sporo się działo na przestrzeni dziejów i warto byłoby te wydarzenia odkurzyć i przypomnieć - mówi Mierzwiński. - Grupa Rekonstrukcyjna będzie się składała z sekcji militarnej (będą walki, efekty pirotechniczne itp.) oraz z ludności cywilnej, bez której przecież takie widowiska byłyby niepełne. Gdy już okrzepniemy (pod względem wyszkolenia, ubiorów, broni, rekwizytów itp.), będziemy mogli brać udział w ogólnopolskich (a niewykluczone, że również i w zagranicznych) imprezach rekonstrukcyjnych. Ogłaszamy zatem pobór i zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w takim przedsięwzięciu, do zgłaszania się pod numer 692 460 484.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki