MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W grudniu wielki finał akcji „MATA w każdej szkole”

AK
Za nami pięć kolejnych turniejów „MATA w każdej szkole” organizowanego w ramach #DobrejDrużynyPZU. Tym razem poznaliśmy zwycięzców w Połańcu, Kiwitach, Olsztynie, Lubawie oraz Lidzbarku Warmińskim. A już 15 grudnia 2023 w Lublinie odbędzie się finałowy turniej programu, którego sponsorem strategicznym jest grupa PZU.

Program „Mata w każdej szkole" jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU", którego ambasadorem jest Iga Świątek. Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego oraz Fundacji Andrzeja Suprona, która od tego roku jest głównym organizatorem akcji „MATA w każdej szkole”. Stowarzyszenie Akademia Sportu Andrzeja Suprona od siedmiu lat w ramach organizowanych akcji promuje ogólnorozwojowy trening w oparciu o gry i zabawy z mocowaniem, które powinny być integralną częścią zajęć wychowania fizycznego w szkołach podstawowych.

W zeszłym roku w programie wzięły udział 103 szkoły z 16 województw. W tym roku główną ideą jest wyrównywanie szans wśród dzieci z mniejszych miejscowości i poszukiwanie talentów sportowych na ścianie wschodniej Polski.

– Za nami kolejne turnieje w ramach drugiej edycji. Cieszę się odwiedzamy wschodnią cześć Polski. Widać po uczestnikach, nauczycielach oraz rodzicach, że start w naszym turnieju jest dla nich niezwykle ważny. Dzięki nam zwycięskie szkoły mogą pokazać się szerszej publiczności w całej Polsce. To jest super motywacja do dalszego uprawiania sportu i odejścia o smartfonów, komputerów, gier i Internetu – powiedział Andrzej Supron.

Supron nie ukrywa, że jego marzeniem jest wprowadzenie podstaw zapasów do stałego programu zajęć wychowania fizycznego. – Zapasy pozytywnie wpływają na ogólny rozwój fizyczny dzieci i koordynację ruchową. Dzięki regularnym treningom dziecko nabiera siły, kondycji i pewności siebie. Ponadto zyskuje większą świadomość własnego ciała i zwiększa zakres ruchu poszczególnych stawów i mięśni – dodaje prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

W ostatnich turniejach zwyciężyły szkoły podstawowe – nr 4 z Lidzbarka Warmińskiego, im. Olimpijczyków Polskich z Kiwitów, nr 18 z Olsztyna, w Lubawie i im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Wszystkie te szkoły wystąpią w wielkim finale, który 15 grudnia odbędzie się w Lublinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W grudniu wielki finał akcji „MATA w każdej szkole” - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki