W derbach Korona lepsza od Troszyna (zdjęcia, wideo)

W walce o piłkę Piotr Kamionowski i Michał Rychlik.
W walce o piłkę Piotr Kamionowski i Michał Rychlik. Fot. A. Dobkowski
Mimo ambitnej postawy na boisku przez całe spotkanie piłkarze KS CK Troszynie nie sprostali w derbowej konfrontacji czołowej drużynie ligi okręgowej Koronie HiD Ostrołęka i ulegli 1:3.

Niezwykle emocjonujący był początek spotkania, bowiem już w piątej minucie meczu gospodarze mogli prowadzić po składnej akcji, jednak Grzegorz Tokarzewski z ostrego kąta uderzył tuż obok słupka. W odpowiedzi niespełna minutę później to goście cieszyli się z prowadzenia, ale wyręczył ich obrońca Troszyna Karol Kamionowski, który nieszczęśliwie po dośrodkowaniu w pole karne skierował piłkę do własnej bramki pokonując Piotra Wiskiego.

Niespełna minutę później było już 1:1, a tym razem piękną solową akcją popisał się Łukasz Bałazy i pokonał Sebastiana Szczechowiaka. Po dwóch kwadransach meczu podopieczni trenera Przemysława Stepnowskiego mogli objąć prowadzenie, ale strzał Mateusza Choromańskiego obronił Sebastian Szczechowiak. W końcówce pierwszej części spotkania to ekipa Tomasza Słowika stworzyła kilka groźnych okazji strzeleckich, ale Szymon Nowak, Piotr Kubat i Jarosław Polak nie potrafili uderzyć w światło bramki.

Po zmianie stron to goście przystąpili do frontalnych ataków, a opadający z sił zawodnicy z Troszyna starali się grać z kontry. Okazji do strzelenia bramki z obu stron było jednak jak na lekarstwo, a to Piotr Wiski popisał się w ostatnim kwadransie gry świetnymi interwencjami po strzałach Pawła Kuzii i Piotra Kubata. W 86. minucie meczu po dokładnym dograniu w pole karne najwyżej do piłki wyskoczył Michał Nosek i dał Koronie prowadzenie. W doliczonym czasie gry rywali dobił Piotr Bałas pieczętując pewne zwycięstwo żółto-niebieskich.

KS CK Troszyn - Korona HiD Ostrołęka 1:3 (1:1)
Bramki: Bałazy 7. - K. Kamionowski 6. (s), Nosek 86. Bałas 90.+1

Troszyn: P. Wiski - Kowalewski (50. Dzwonkowski), Jastrzębski, K. Kamionowski, K. Wiski - Tokarzewski, Dąbrowski, P. Kamionowski, Skwarko, Bałazy (88. Aleksandrowicz), Choromański (88. Tyszka)

Korona: Szczechowiak - Manowski (64. Bałas), Polak, Górski, Borkowski - Gawrych, Nosek, Rychlik, Rupach (13. Nowak) (90. Olkowski), Kubat (78. Słowik), Kuzia