Unia straszy rywali w rozgrywkach młodzieżowych (wideo)

Trener Tomasz Pierzchała i czołowa zawodniczka Unii Dominika Paczkowska.
Trener Tomasz Pierzchała i czołowa zawodniczka Unii Dominika Paczkowska. Fot. A. Dobkowski
Kolejne zwycięstwa w rozgrywkach ligowych zanotowały zespoły młodzieżowe ostrołęckiej Unii. W niedzielę, 7 listopada w hali ZS nr 5 wysokie wygrane zanotowały zarówno kadetki, jak i juniorki.

Jako pierwsze swoje spotkanie rozegrały kadetki prowadzone przez trenera Macieja Kruszewskiego, które pokonał KS Legion Legionowo. Mecz tylko momentami był zacięty, a nasz koszykarki szczególnie w drugiej i trzeciej kwarcie udowodniły swoją wyższość nad rywalem. Mimo zwycięstwa po meczu trener Maciej Kruszewski nie był w pełni zadowolony.
- Wygraliśmy spotkanie, ale widzę jeszcze sporo mankamentów w naszej grze nad którymi będziemy pracować - mówi szkoleniowiec Unii. - Brakuje trochę motoryki, w okresie przygotowawczym nie wszystkie plany udało się zrealizować. Mamy jednak sporo czasu i postaramy się to wszystko poprawić - dodał.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - KS Legion Legionowo 94:68 (15:13, 25:15, 28:14, 26:26)
Punkty dla Unii: Martyna Michalska 6, Anna Więckowska 7, Wiktoria Palkowska 6, Kaja Trzos 2, Kinga Jakubiak 6, Justyna Snarska 16, Magdalena Kordys 0, Paulina Jarka 11, Aleksandra Grzyb 20, Patrycja Jarka 20.

Drugim spotkaniem w niedziele popołudnie było z kolei starcie ostrołęckiej Unii z GKK Grodzisk Mazowiecki. Prowadzone przez Tomasza Pierzchała zawodniczki nie dały szans rywalkom, które jedynie w drugiej kwarcie oddając kilka rzutów za trzy punkty nawiązały punktową rywalizację z naszymi koszykarkami.
- Nie mogłem w tym meczu skorzystać ze wszystkich zawodniczek z różnych względów - mówił po meczu szkoleniowiec Unii. - Dziewczęta zagrały jednak dobre zawody, a nasza taktyka na powstrzymanie rywala była naprawdę dobra. W trzeciej kwarcie zdobyliśmy prawie 40 punktów, z kolei w czwartej rywal nie zdobył żadnego - dodał trener Tomasz Pierzchała.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - GKK Grodzisk Mazowiecki 89:28 (13:7, 21:15, 39:6, 16:0)
Punkty dla Unii: Magdalena Rukasz 11, Anna Jaszczuk 12, Natalia Pajka 16, Paulina Jarka 4, Justyna Czajkowska 20, Dominika Prochenka 2, Sara Trzos 10, Patrycja Jarka 2, Dominika Paczkowska 12