Unia rozbiła Stalową Wolę

Trener Maciej Kruszewski i Patrycja Jarka
Trener Maciej Kruszewski i Patrycja Jarka Fot. A. Dobkowski
Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket od mocnego uderzenia rozpoczęły turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetek w Koninie. W pierwszym meczu nasze zawodniczki rozbiły Stal Stalowa Wola 91:39.

Już sam początek spotkania pokazał, że to Unia Basket prowadzona przez trenera Macieja Kruszewskiego jest lepszym zespołem, dobrze przygotowanym do tego turnieju. Po pierwszej kwarcie ostrołęcki zespół prowadził 35:4! Rywalki miały bardzo duży problem z przedostaniem się pod strefę podkoszową i oddaniem celnego rzutu. Unia z kolei z minuty na minutę osiągała coraz większą przewagę. Trener Maciej Kruszewski dał pograć wszystkim swoim podopiecznym, a Unia wygrała każdą kwartę, ostatecznie wygrywając różnicą 52 punktów.

Bardzo dobre spotkanie w naszym zespole rozegrała Justyna Snarska, która zdobyła 16 punktów przy 50-procentowej skuteczności, dodatkowo notując dwanaście zbiórek w ataku i cztery w obronie. Kolejnym przeciwnikiem Unii będzie SKS Dwójka Starogard Gdański, który w pierwszym meczu uległ gospodarzowi imprezy MKS MOS Konin 57:97.

Po meczu trener Maciej Kruszewski podkreślał, że zespół ze Stalowej Woli wcale nie jest słabym zespole. - W tej stawce nie ma już słabych zespołów, ale to my bardzo dobrze zrealizowaliśmy zadania taktyczne na tej mecz - mówi szkoleniowiec Unii. - Po pierwszej kwarcie 35:4 wyraźnie podcieliśmy rywalowi skrzydła i mecz był już poukładany. Nie możemy jednak popadać w hurraoptymizm po tym spotkaniu, bowiem czekają na kolejni bardzo trudni rywale. Jeśli wygramy mecz z SKS Dwójka Starogard Gdański możemy wywalczyć już dziś awans do turnieju półfinałowego.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Stal Stalowa Wola 91:39 (35:4, 15:6, 19:14, 22:15)