Unia nie dała rady INEA AZS Poznań

Dobry mecz rozegrała Dominika Paczkowska.
Dobry mecz rozegrała Dominika Paczkowska. Fot. A. Dobkowski
Od porażki z INEA AZS Poznań udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski rozpoczęły juniorki ostrołęckiej Unii.

Podopieczne trenera Tomasza Pierzchały źle rozpoczęły spotkania od porażki w pierwszej kwarcie 8:20. Mimo, że w kolejnej odsłonie spotkania potrafiły odrobić kilka punktów, to kolejne kwarty meczu należały już to zespołu z Poznania, który pewnie wygrał całe spotkanie 68:47. Nasze koszykarki na turnieju pojechały w nieco okrojonym składzie. W całym meczu mimo dosyć dobrej skuteczności nasze zawodniczki zanotowały zbyt dużo strat i zbyt mało zbiórek, aby myśleć o końcowym tryumfie.

INEA AZS Poznań - MUKS Unia Basket Ostrołęka 68:47 (20:8, 12:17, 19:10, 17:12)
Punkty dla Unii: Pajka 13, Trzos 12, Paczkowska 11, Czajkowska 4, Jaszczuk 4, Rukasz 2, Marciszewska 0, Prochenka 0, Skolimowska 0.

W kolejnych dniach turnieju Unia Basket spotka się z PTK Pabianice i AZS PWSZ Gorzów Wlkp.