Unia bliska niespodzianki. Zobacz zdjęcia i wideo

A. Dobkowski
Anna Pawłowska (z piłką) była najlepszą zawodniczką w barwach Unii.
Anna Pawłowska (z piłką) była najlepszą zawodniczką w barwach Unii. A. Dobkowski
Świetne widowisko obejrzeli kibice w hali ZS nr 5 przy ulicy Berlinga. Tym razem zawodniczki ostrołęckiej Unii Basket nieznacznie przegrały z SMS PZKosz Łomianki 72:75.

Unia Basket Ostrołęka - PZKosz Łomianki

Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego do meczu przystąpiły bez Pauliny Mordeckiej, która ze względu na sprawy zawodowe nie mogła wystąpić w spotkaniu. Mimo to ostrołęczanki od pierwszych minut walczyły bardzo ambitnie i nie dały rywalkom zyskać większej przewagi. Po pierwszej kwarcie przegrywały 15:18, w drugiej ponownie minimalnie lepsze okazały się zawodniczki z Łomianek i do przerwy prowadziły 33:27.

W naszym zespole nie brakowało ambicji i woli walki, ale szwankowała skuteczność pod koszem rywalek. Obraz gry zmienił się po zmianie stron, kiedy to Unia w trzeciej kwarcie odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Świetne zawody rozgrywała wówczas Anna Pawłowska, która w całym meczu zdobyła 23 punkty.

W ostatniej kwarcie spotkania nasze zawodniczki walczyły do końca o zwycięstwo i jeszcze na kilka sekund przed końcem meczu miały nieznaczną przewagę. Niestety rywalki odrobiły dwa punkty różnicy i doprowadziły do wyrównania, co oznaczało dogrywkę. W niej zespołem skuteczniejszym były rywalki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego i odniosły zwycięstwo w całej konfrontacji 75:72.

Unia Basket Ostrołęka - SMS PZKosz Łomianki 72:75 (15:18, 12:15, 20:11, 16:19, d. 9:12)
Punkty dla Unii: Pawłowska 23, Kwiatkowska 14, Pat. Jarka 11, Jakubiak 8, Czajkowska 6, Pau. Jarka 4, Snarska 4, Więckowska 2, Kołoszko 0, Bystrzyńska 0.