UKS Atleta Ostrołęka z sukcesami w Otwartych Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego do lat 17 i 20. 5.03.2022. Zdjęcia

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Archiwum UKS Atleta Ostrołęka
To był pierwszy w sezonie staro sztangistów ostrołęckiego Atlety.

W Otwartych Mistrzostwach Powiatu Siedleckiego do lat 17 i 20 uczestniczyli sztangiści z 9 mazowieckich klubów.

Odbywały się one w dwóch kategoriach wiekowych:

• junior młodszy (od 16 do 17 lat)
  • junior (do 18 do 20 lat).

W kategorii wiekowej junior młodszy prawo startu mieli młodzicy tj. zawodnicy od 13 do 15 lat. Właśnie w tej grupie wiekowej Ostrołękę reprezentowali młodzicy: Julia Stachurska, Kacper Mróz i Igor Więch oraz junior młodszy Aleksander Płodziszewski.

Pierwsza na pomost wyszła Julia Stachurska, która zaliczyła wszystkie 6 podejść i uzyskała w dwuboju 97 kg (43+54). Z tym wynikiem stanęła na 3. stopniu podium w swojej kategorii wagowej, ustanawiając zarazem rekordy życiowe w rwaniu, podrzucie i dwuboju.

Następni do rywalizacji wyszli Kacper Mróz w kategorii wagowej do 61 i Igor Więch w kategorii wagowej do 49 kg. Ogromna trema towarzyszyła pierwszy raz startującemu Kacprowi, ale nie przeszkodziła w uzyskaniu wspaniałego wyniku. Wyrwał 33 kg, podrzucił 38 kg, a w dwuboju zgromadził 71 kg. Kacper tak jak Julia, zaliczył wszystkie 6 podejść i zdobył brązowy medal w swojej kategorii wagowej. Igor w rwaniu zalicza 40 kg, a w podrzucie 56 kg i to daje w dwuboju 96 kg. Z tym wynikiem został zwycięzcą swojej kategorii wagowej, pokonując drugiego zawodnika z Narwi Pułtusk o 5 kg.

Jako ostatni z naszej drużyny do rywalizacji w kategorii wagowej do 81 kg przystąpił Aleksander Płodziszewski. Olek wyrwał 65 kg, podrzucił 85 kg, co dało w dwuboju 150 kg. Wszystkie uzyskane przez niego wyniki to rekordy życiowe, które pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca tej kategorii wagowej. Zwycięzcą został zawodnik Sokołowa Podlaskiego, który uzyskał ten sam wynik co Olek, jednakże uzyskał go wcześniej tzn. już na ciężarze 80 kg (70+80).

Niezmiernie się cieszymy, że każdy nasz zawodnik zdobył medal. Ponadto dwoje z nich ustanowiło po trzy rekordy życiowe. Poza tym mistrz Mazowsza w wieloboju atletycznym Kacper bardzo udanie wykonał swój pierwszy start w dwuboju olimpijskim. Oby tak dalej

- mówi trener UKS ATLETA Ostrołęka Władysław Niedźwiecki.