UKS Atleta Ostrołęka. Start w Mistrzostwach Mazowsza do 23 lat w Ciechanowie, 19.03.2022

OPRAC.:
Beata Modzelewska
UKS Atleta Ostrołęka
19 marca 2022 roku odbyły się w ciechanowskiej hali im. Ireneusza Palińskiego Mistrzostwa Mazowsza do 23 lat, w których prawo startu mieli również juniorzy. Ireneusz Paliński to ciechanowianin i pierwszy złoty medalista olimpijski z Rzymu 1960 roku w historii polskich ciężarów.

Ostrołękę pod opieką trenera Władysław Niedźwieckiego reprezentowali zawodnicy UKS ATLETA, młodzieżowiec Wiktor Trzciński i junior Krystian Łuba.

Obaj w swoich kategoriach wagowych uplasowali się na czwartych miejscach. Krystian w kategorii wagowej +109 uzyskał w dwuboju 141 kg, a Wiktor w kategorii wagowej 81 dźwignął w dwuboju 216 kg (95+121).

Bardzo udanie rozpoczął sezon startowy Wiktor, ustanawiając rekordy w rwaniu, podrzucie i w dwuboju. W rwaniu poprawił wynik życiowy o 8 kg, w podrzucie o 6, a w dwuboju aż o 14 kg.

Drużynowo zwyciężyło WLKS Nowe Iganie Siedlce przed drużyną Mazovi z Ciechanowa, a ostrołęcka drużyna uplasowała się na szóstej pozycji przed Klamat Łapy i Ciechan Ciechanów.