Udana inauguracja Sokoła

Paweł Nowak
W bardzo dobrych nastrojach wrócili z Nadarzyna koszykarze Ostrowskiego Klubu Koszykówki Sokół. W sobotę 9 października na inaugurację rozgrywek 3. ligi pokonali tamtejszy GLKS 75:56.

W poprzednim sezonie Ostrowianie dwukrotnie pokonali podopiecznych Jacka Gembala. Mimo to spodziewali się trudnej przeprawy i początek rzeczywiście do najłatwiejszych nie należał. W pierwszych minutach Sokół prowadził już nawet 10:2, ale gospodarze szybko się przebudzili i po pierwszej kwarcie wynik brzmiał 12:17. Na przerwę natomiast koszykarze schodzili z wynikiem remisowym. Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia część gry w której podopieczni Grzegorza Helcbergiela zagrali skutecznie nie tylko w ataku, ale przede wszystkim w obronie. Duża przewaga pozwoliła na kontrolowanie wyniku w ostatniej kwarcie i ostateczny triumf.

W następnej kolejce Sokół podejmował będzie Juranda Ciechanów. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 17 października o godz. 15, na hali przy ul. Trębickiego.

GLKS Nadarzyn - OKK Sokół 56:75
(12:17), (24:19), (8:21), (12:18)

Skład Sokoła: Zadroga Artur, Helcbergiel Grzegorz, Gadaliński Przemysław, Kuchciński Jacek, Barszcz Piotr, Mazurek Paweł, Żyłowski Jakub, Szydło Grzegorz, Zaręba Mateusz.