Uczennice Rubinka zajęły 5. miejsce na XXVI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Komornicy

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Uczennice z opiekunem - Martą Kotlengą.
Uczennice z opiekunem - Martą Kotlengą. Wiktoria Spinek, ZS nr 1
Uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej wzięły udział w XXVI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Komornicy nad Zalewem Zegrzyńskim. W zawodach wzięło udział 12 drużyn z 12 powiatów. Reprezentantki Rubinka zajęły 5. miejsce.

W Komornicy nad Zalewem Zegrzyńskim rozegrano XXVI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja ostrowskiego Zespołu Szkół Nr 1 w składzie: Amelia Skowrońska kl. IV LO a, Julia Bogucka kl. I TL b, Patrycja Sokołowska kl. II TL m, Magdalena Świerżewska kl. IV LO a, Wiktoria Sokołowska kl.II LO a oraz Oliwia Drabio kl. I TL m, po sukcesach w zawodach powiatowych oraz międzypowiatowych wywalczyły prawo do startu w finałach wojewódzkich.

W zawodach wzięli udział uczniowie z powiatów: siedleckiego, płockiego, sochaczewskiego, ostrowskiego, pruszkowskiego, przasnyskiego, legionowskiego, płońskiego, otwockiego oraz miast: Warszawy, Siedlec i Płocka.

W ramach Licealiady (dziewczęta) wystartowało 12 szkół. Reprezentantki Rubinka zajęły V miejsce. Szybsze od nich okazały się tylko uczennice z LIX LO Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, I LO Siedlce, LO 2 Siedlce oraz LO NR 1 Otwock.

Zawody odbyły się w czwartek, 19 października.