Trzy punkty Nike w starciu z outsiderem

Najbardziej doświadczona w Nike, Małgorzata Kupisz.
Najbardziej doświadczona w Nike, Małgorzata Kupisz. Fot. A. Dobkowski
Siatkarki OTPS Nike po noworocznej przerwie w rozgrywkach II ligi odniosły zwycięstwo nad najsłabszym zespołem rozgrywek UKS Sobieski 46 Lublin.

Podopieczne trenerów Roberta Kupisza i Tomasza Kordowskiego zanotowały pewny tryumf 3:0 w poszczególnych setach wygrywając do 21, 14 i 19.
Nasze zawodniczki tylko w pierwszym secie miały problem z rywalkami przegrywając na początku partii różnicą kilku punktów. Kiedy się jednak już rozegrały nie dały większych szans gospodyniom, które mimo ambitnej walki popełniały zbyt dużo błędów, aby myśleć o korzystnym rozstrzygnięciu spotkania i przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.
- Cieszymy się z kompletu punktów i dobrze, że drugą rundę rozpoczęliśmy od najsłabszego rywala - powiedział po meczu drugi trener Nike Tomasz Kordowski. - Niezmiennie naszym planem jest walka o pierwszą czwórkę i gra w fazie play-off.

Sobieski 46 Lublin - Nike Ostrołęka 0:3 (21:25, 14:25, 19:25)
Nike:
Kupisz, Iwaniuk, Zyśk, Rapucha, Surawska, Borawska, Skiba oraz Turek, Sobotka, Barszcz, Mierzejewska-Gębska, Przybyłek.

Pozostałe wyniki 14. kolejki II ligi kobiet - grupa 3: AZS Politechnika Warszawska - AZS AWF Warszawa 3:1 (25:13, 25:15, 19:25, 25:21, Budowlani Toruń - UKS Ozorków 3:0 (25:17, 25:11, 25:7), MMKS Łęczyca - ŁMLKS Łask 0:3 (23:25, 23:25, 19:25), AZS LSW Warszawa - ŁKS Łódź 3:0 (25:14, 25:18, 25:15).

1.Budowlani Budlex Toruń 13 38 39:4
2.KU AZS LSW Warszawa 14 34 37:16
3.Politechnika Warszawska 14 31 35:16
4.ŁMLKS Łask 14 25 31:23
5.Nike Ostrołęka 14 25 30:24
6.ŁKS Commercecon Łódź 14 14 19:30
7.UKS Ozorków 14 14 19:33
8.AZS AWF UKSW Warszawa 14 13 19:33