Truszkowski: Beniaminkowie podnoszą poziom IV ligi

Po wygranym meczu z Mazurem Gostynin trener Marcin Truszkowski przyznał, że spotkanie beniaminków IV ligi było meczem drużyn, które dają nową jakość rozgrywkom. W pojedynku dwóch beniaminków lepsza była Korona, wygrywając 2:0. Co miał do powiedzenia trener gospodarzy?

O meczu:

Na pewno zagraliśmy drugą połowę dużo lepiej niż pierwszą. W 45. minucie w tej sytuacji co piłka odbiła się od słupka to Bozia pomogła nam, że bramka nie wpadła. Na pewno w pierwszej połowie zabrakło agresywności, za wolno dochodziliśmy do pressingu. Później mieliśmy dość burzliwą przerwę meczu i w drugiej połowie zmieniliśmy styl gry, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy zagrożenie.

O lidze:

Beniaminkowie podnoszą poziom IV ligi, dajemy nową jakość, nie mamy się czego wstydzić w porównaniu do tych drużyn, które grają w tej lidze i oby tak dalej. Szanujemy każdą drużynę, tu nie ma ostatniej drużyny, która przegra wszystkie mecze. Podchodzimy z respektem i pokorą do przeciwnikom. Ważne są punkty na każdym stadionie, jeżeli chcemy się utrzymać to u siebie musimy wygrywać. Liga jest bardzo trudna, każdy mecz jest praktycznie o życie, trzeba włożyć 120 procent serca i walki, wtedy może być dopiero jakiś wynik.

O drużynie:

Na tą chwilę wszyscy zawodnicy wracają do zdrowia, dziś wrócił Piotr Dawidzki, Karol Górski też, wraca Robert Cychol. Pole manewru będzie większe na następne mecze, bo wszyscy kibice w Ostrołęce chyba wiedzą, że Wojtek Skorupka nie jest środkowym obrońcą tylko ewidentnie lewym obrońcą. Gdzieś próbujemy to ukrywać, udało nam się zagrać te dwa mecze na zero z tyłu. Będzie ból głowy jeżeli chodzi o pierwszą jedenastkę i meczową osiemnastkę, będzie rywalizacja, ale wszystkim to wychodzi na dobre.