Trudna sytuacja Małkińskiego KS (zdjęcia, tabela i wyniki SLO)

Paweł Nowak
Ataki Tęczy (pasiaste koszulki) udawało się gospodarzom powstrzymywać tylko do 90. minuty. Fot. Paweł Nowak
Kiedy przed dwoma tygodniami piłkarze z Małkini wywalczyli punkt w starciu z Wektrą Dziewule, a tydzień później pokonali w Olszycu Koronę wydawało się, że seria porażek została przerwana i nareszcie zaświeci dla nich słońce. Nic z tego… kolejne dwa mecze zakończyli z zerowym dorobkiem punktowym.
Mecz SLO: MKS Malkinia - Tecza Stanislawów

Mecz SLO: MKS Małkinia - Tęcza Stanisławów

W środę 15 września rozgrywali zaległy mecz wyjazdowy z Czarnymi Węgrów, zakończony przegraną 1:2. W niedzielę natomiast podejmowali na własnym terenie Tęczę Stanisławów i wszyscy liczyli w tej potyczce na zwycięstwo. A okazji ku temu było kilka, mimo nienajlepszego ogólnie poziomu widowiska. W 5. minucie świetną prostopadłą piłkę dostał Arek Imiński, ale mając przed sobą tylko bramkarza uderzył wprost w niego. Gospodarze uaktywnili się ponownie w okolicach 30. minuty. Najpierw świetnego dośrodkowania z prawego skrzydła nie sięgnął głową Przemek Domalewski. Minutę później strzał z dystansu oddał Kamil Małkiński, ale piłka o centymetry minęła spojenie bramki. Po chwili natomiast w zamieszaniu podbramkowym piłkę przejął Adam Najgrodzki, ale stojąc kilka metrów przed bramką fatalnie spudłował. Goście odpowiedzieli tuż przed przerwą kąśliwym strzałem nad poprzeczką.

Upływające minuty drugiej połowy "pętały" nieco nogi piłkarzom Zbigniewa Suchodolskiego, którym coraz trudniej przychodziło konstruowanie składnych akcji, a Tęcza spokojnie rozbijała ataki i wyprowadzała kontrataki. W końcówce meczu kilka indywidualnych rajdów zaliczył wprowadzony z ławki Rafał Siwek. Po jednej z takich akcji padł faulowany na linii pola karnego i kiedy wszyscy liczyli na wskazanie na wapno, sędzia podyktował jedynie rzut wolny. Zmarnowane sytuacje zemściły się w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Przyjezdni wyprowadzili kontratak prawą stroną boiska, "klepnęli" piłkę w polu karnym i oddali bardzo mocny strzał z ostrego kąta. Futbolówka, ku zaskoczeniu wszystkich, poszybowała pod poprzeczkę i zatrzepotała w siatce dając gościom trzy punkty.

Za tydzień MKS mierzyć się będzie na wyjeździe z Hutnikiem Huta Czechy, który w tym sezonie zdołał jedynie zremisować z Koroną Olszyc i z 1 punktem zamyka tabelę siedleckiej "okręgówki". Jeśli w tym spotkaniu Małkinianom powinęła by się noga, sytuacja drużyny może stać się naprawdę nieciekawa.

MKS Małkinia - Tęcza Stanisławów 0:1 (0:0)
Skład MKS: Przesmycki Radosław, Tarnowski Radosław (80’ Maliszewski Przemysław), Rościszewski Mariusz, Gromek Łukasz, Dawidczyk Bartosz, Domalewski Przemysław (75’ Siwek Rafał), Najgrodzki Adam, Jakubik Paweł, Padewski Emil (46’ Borowy Arkadiusz), Imiński Arkadiusz, Małkiński Kamil

Wyniki pozostałych meczów 7. kolejki:
Mazovia Mińsk Mazowiecki - LKS Ostrówek 4:1, Podlasie Sokołów Podlaski - Hutnik Huta Czechy 5:0, Zryw Sobolew - Korona Olszyc 0:0, Wilga Miastków - Wektra Dziewule 3:1, Sęp Żelechów - Czarni Węgrów 2:2, ŁKS Łochów - Zorza Sterdyń 5:1, Victoria Kałuszyn - Tygrys Huta Mińska 0:1