MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małkinia Górna. WOŚP w gminie Małkinia Górna, 12.01.2020. Dużo zdjęć i wideo

Hanna Chromińska
28. Finał WOŚP w Małkini Górnej, 12.01.2020
28. Finał WOŚP w Małkini Górnej, 12.01.2020 Fot. Hanna Chromińska
Małkinia Górna. Wolontariusze kwestowali tu po raz 26. Zebrali całkiem pokaźną kwotę.

12 stycznia 2020 r. w Małkini Górnej po raz 26. grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Wieczorem w sztabie WOŚP przy małkińskim GOKiS policzono wszystkie zebrane i wylicytowane kwoty, w sumie zebrano 23.681 zł 2 gr i 23 €.

Rozpoczęli rankiem

Wolontariusze WOŚP rozpoczęli kwestę o godz. 8.00. O godzinie 9.00 wystartowała akcja krwiodawstwa. Do mobilnego punktu zgłosiły się 34 osoby. Ze względu na stan zdrowia, od dziewięciorga ochotników nie pobrano krwi. Pozostałe osoby oddały łącznie 11,25 l krwi.

W południe członkowie klubów MKB TEAM, „Ostrów Biega”, „Aktywni Węgrów”, Łochowskiej Grupy Biegowej i biegacze niezrzeszeni ruszyli na trasę 14. Biegu WOŚP odbywającego się pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Udział w biegu zgłosiło 53 biegaczy – 29 pań i 24 panów. Najstarszym uczestnikiem biegu był Andrzej Żach (60+), najmłodsza uczestniczka to dwuletnia Nadia Zacheja. Po otrzymaniu numeru startowego każdy biegacz wrzucał do puszki przynajmniej 20 zł.

Po zakończeniu biegu na uczestników czekał bigos, kotlety i kiełbaski oraz gorące napoje. Pamiątkowe medale wręczyły Ewa Siwek – dyrektor GOKiS i Teresa Pecio – sołtys sołectwa nr 3 Małkinia Górna. Ponadto wśród uczestników biegu rozlosowano medale warszawskiej edycji biegu „Policz się z cukrzycą” oraz przydatne dla biegaczy gadżety.

Włączyli się strażacy

Kolejną atrakcją 28. finału WOŚP w Małkini Górnej była możliwość osobistego zapoznania się z działaniem sprzętu, którym dysponuje Ochotnicza Straż Pożarna. Osoby zainteresowane ciężką pracą strażaków mogły wsiąść do najnowszego nabytku małkińskiej OSP – średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN TGN 18.320, sprawdzić ile ważą poszczególne elementy strażackiego wyposażenia, nauczyć się prawidłowego wykonywania ratowniczych zabiegów przedmedycznych i przetestować swoją odwagę na sprzęcie do akcji na wysokości.

Chłodno na ulicach, rekordowo w Broku

Z powodu małej liczby osób na ulicach i chłodnego wiatru część wolontariuszy zakończyła kwestę około godziny 15.30. Przeliczanie zawartości puszek trwało około 3 godzin. Łącznie z wpłatą Przedszkola Samorządowego i uczestników biegu kwesta przyniosła 18.702,75 zł i 23 €. Rekordową kwotę 1.782,60 zł zebrała wolontariuszka, która przeprowadziła zbiórkę w Broku i Glinie.

O godzinie 18.30 na scenie obok GOKiS pojawili się DJ Rawa, LOUKAS, MEGASTARS, a sztab #5437 przygotowywał się do licytacji. Na nabywców czekały koszulki, kalendarze, breloczki i worki WOŚP, piłka, szalik i proporczyk MKS, koszulka Legii, kalendarz Grupy Motocyklowej STAJNIA, obrazy Anny Katarzyny Kacprzyckiej i Barbary Siedleckiej, vouchery na sesję fotograficzną w Galerii Cieni Adama Zyśka i makijaż wieczorowy wykonany przez Wioletę Korżyńską, kubki od firmy ARIUH oraz ramki i lustra od firmy BD ART.

Ciche fajerwerki

O godz. 20.00 licytację przerwano na kilka minut. „Światełko do nieba” w postaci cichych fajerwerków było efektowne i rzeczywiście mniej uciążliwe. Po zlicytowaniu wszystkich gadżetów okazało się, że konto WOŚP wzbogaci się o 5.060 zł.

Łącznie w 28. Finale małkiński sztab WOŚP zebrał 23.681 zł 2 gr, 23 € i jeden złoty łańcuszek.

Podsumowując  28. Finał WOŚP  w Małkini Górnej dyrektor Ewa Siwek podziękowała wolontariuszom, członkom sztabu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do bezpiecznego i sprawnego zrealizowania zaplanowanych na ten dzień działań.

- To był dzień wytężonej pracy, ale przygotowywaliśmy się do niego przez kilka tygodni – powiedziała Ewa Siwek. - W zeszłym roku w Małkini sztab WOŚP zebrał ponad 27 tys. zł, ale była to sytuacja szczególna, bo w powiecie ostrowskim tylko Małkinia wzięła udział w 27. Finale WOŚP.

Tegoroczny wynik potwierdza, że mieszkańcy Małkini nie są obojętni na los chorych dzieci.

- Za to, że 28. Finał WOŚP przebiegł sprawnie, bezpiecznie i w znakomitej atmosferze, dziękuję wolontariuszom, wszystkim darczyńcom i osobom wspierającym, władzom gminy, policji, Ochotniczej Straży Pożarnej i mediom. Do zobaczenia za rok, bo przecież Orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej – powiedziała Ewa Siwek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki