Trójka porażką z outsiderem kończy ligowe zmagania w pierwszej rundzie

Mimo ambitnej walki sporo punktów uciekło Trójce w pierwszej rundzie.
Mimo ambitnej walki sporo punktów uciekło Trójce w pierwszej rundzie. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze ręczni ostrołęckiej Trójki w zaległym spotkaniu rozgrywek II ligi w środowy wieczór ulegli na wyjeździe drużynie AZS UMCS Lublin 27:28.

Podopieczni trenera Waldemara Salisa bardzo słabo zagrali w pierwszej części spotkania, będąc zespołem nieskutecznym. W efekcie po osiemnastu minutach gry przegrywali już 12:5, ale zdołali odrobić jeszcze nieco stratę do rywala i na przerwę do szatni schodzili przegrywając 12:16. Po zmianie stron nasi piłkarze złapali wiatr w żagle i doprowadzili po kilku minutach gry do wyrównania 19:19, a w ostatnich fragmentach meczu objęli nawet prowadzenie. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy, który na kilka sekund przed końcem meczu zdobyli zwycięską bramkę, wygrywając 28:27.

W efekcie Trójka po pierwszej rundzie rozgrywek II ligi zajmuje ósmą pozycję w tabeli z zaledwie pięcioma punktami na koncie. AZS UMCS Lublin z trzema punktami okupuje ostatnią pozycję mając na koncie jedyne zwycięstwo odniesione właśnie nad Trójką.

AZS UMCS Lublin - UMKS Trójka Ostrołęka 28:27 (16:12)