Triduum Paschalne i Wielkanoc. Przeczytaj porządek nabożeństw w ostrołęckich kościołach

sxc.huZaktualizowano 
sxc.hu
Przeczytaj najnowsze wieści z ostrołęckich parafii.

Samktuarium p.w. św. Antoniego Padewskiego:

Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 10.00 wszyscy księża sprawują Mszę św. Krzyżma w Łomży, podczas której święcone są oleje, a księża odnawiają przyrzeczenia kapłańskie.

W klasztorze Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Chrystusa do godz. 22.00.
Wielki Piątek - Dzień Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły; czyli jakościowy od mięsa i ilościowy tzn. jeden posiłek do syta i dwa po 1/3 posiłku do syta. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa ulicami miasta. Adoracja Chrystusa do godz. 22.00. pPo Drodze Krzyżowej rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

Wielka Sobota - całodzienna adoracja Chrystusa. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 7.00 do 18.00. Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia i wody o godz. 18.00. Na tę Mszę św. przynosimy świece.

Rezurekcja w Wielkanoc o godz. 6.00 rano. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

Zmarli z parafii (3-10 kwietnia::
śp. Józefa Deptuła l. 87 z ul. Głowackiego;
śp. Andrzej Wołosz l. 45 z ul. Kolberga.

parafia p.w. Zbawiciela Świata:

Wielka Środa - po Mszy św. o godz. 18.00 - Droga Krzyżowa ulicami: Brata Z. Żebrowskiego, Goworowską, Powstańców, Poznańską i Bursztynową. Rozważania Męki Pańskiej wprowadzą wiernych nie tylko w przeżycie Triduum Paschalnego, ale także w przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.

Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej odprawiona będzie przez wszystkich kapłanów o godz. 18.00, z obrzędem obmycia nóg 12 mężczyznom na pamiątkę obmycia nóg apostołom przez Chrystusa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do "ciemnicy" i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek - dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej i adoracja krzyża o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tych, którzy ukończyli 18. rok życia, a jeszcze nie rozpoczęli 60. roku życia. Ofiary składane w czasie adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota - dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzień skupienia i refleksji nad wydarzeniami wielkiego Tygodnia. Od godz. 8.00 poświęcenie wody i rozpoczęcie poświęcenia pokarmów, w odstępach półgodzinnych do godz. 16.00. W Dzbeninie poświęcenie pokarmów o godz. 12.00. W każdej rodzinie powinna znajdować się woda święcona, którą przynosimy z kościoła do domu w Wielką Sobotę. Wigilia Paschalna z poświęceniem ognia i wody chrzcielne o godz. 18.00. Na nabożeństwo należy przynieść ze sobą świece. Po liturgii wieczornej rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna z Mszą św. Pozostałe Msze św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00, 16.30, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, 8.30.

W poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

Tych, którzy jeszcze nie wypełnili obowiązku spowiedzi wielkanocnej księża zapraszają w wielki wtorek i środę. Będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w godz. 10.00 - 13.00 i 15.00 - 18.00. Będzie w tym czasie dyżurował w kościele kapłan.

W ubiegłym tygodniu zmarł Edward Pupecki lat 71, zam. przy ul. Modrzejewskiej.

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu:

W Wielki Czwartek przeżywać będziemy tajemnicę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii.
O godz. 18.00, będzie sprawowana Msza Św. wieczerzy Pańskiej. Na zakończenie odprowadzimy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie do ciemnicy, gdzie adoracja będzie trwała do godz. 21.00.

W Wielki Piątek tradycyjnie nie odprawia się Mszy świętej, o godz. 17.00 - nabożeństwo Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
O godz. 20. 00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Na zakończenie zatrzymamy się przy pomniku Jana Pawła II przy Szkole Podstawowej nr 10, by rozważając XV stację "Zmartwychwstanie" pomodlić się wspominając wielkiego rodaka. Na drogę krzyżową zabierzmy ze sobą znicze, które zostawimy przed pomnikiem.
Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na stoły wielkanocne, odbywać się będzie od godz. 8:00 do 17:00, co pół godziny.
W Wielką Sobotę o godz. 18.00 Wigilię Paschalną rozpoczniemy obrzędem światła. W czasie tej liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia z chrztu świętego, dlatego należy przynieść ze sobą świece.
Przez całą noc, od Wigilii Paschalnej do rezurekcji, trwać będzie adoracja przy grobie Pana Jezusa.

Rezurekcja o godz. 6.00, którą rozpocznie procesja przed świątynią, przechodząc trzykrotnie wokół skrzyżowania. Następne Msze święte w Wielkanoc będą sprawowane o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 16:00, i 17:30.

Fara:

Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży zawiadamia, że parafianin Akolita Zbigniew Jankowski, syn Barbary i Kazimierza, zamieszkały w Drężewie, ma przyjąć święcenia diakonatu z rąk ks. biskupa dr Stanisława Stefanka 14 maja w Katedrze Łomżyńskiej. Ktokolwiek miałby zastrzeżenia wobec wyżej wymienionego kandydata do święceń, w sumieniu zobowiązanym jest powiadomić o tym księdza proboszcza lub Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, do 26 kwietnia.

Triduum Paschalne to serce chrześcijaństwa. Przeżywamy w te dni tajemnicę przejścia Jezusa ze śmierci do życia.

We wtorek o godz. 18.30 - po Mszy św. wieczornej - droga krzyżowa ulicami miasta: ulicą Szpitalną, Kaszubską, Kurpiowską, Kujawską i Szpitalną wrócimy przed kościół, gdzie przy pomniku Papieża zakończy się.

W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek nabożeństwo o godz. 17.30, a w Wielką Sobotę o godz. 18.30.

Spowiedź w Triduum Paschalne od godz. 16.00. Podczas Triduum Paschalnego komunia św. udzielana jest tylko podczas nabożeństwa wieczornego. Rano nie ma nabożeństw.

W Wielki Piątek będzie droga krzyżowa w kościele o godz. 10.00, ale komunia św. będzie tylko na nabożeństwie wieczorem.

Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie. W Wielki Czwartek adoracja będzie trwała do godz. 22.00. W Wielki Piątek adoracja będzie od godz. 7.00 aż do Rezurekcji.

W Wielki Piątek od godz. 7.00 do 9.00 zapraszamy do adoracji mieszkańców z Osiedla Łęczysk.

Katecheci przychodzą z dziećmi w ciągu dnia w Wielki Piątek:
- od godz. 9.00 do 10.00 - dzieci z klas szóstych ze wszystkich szkół i klasy gimnazjalne
- od godz. 11.00 do 12.00 - dzieci z klas piątych ze wszystkich szkół
- od godz. 12.00 do 13.00 - dzieci z klas czwartych ze wszystkich szkół
- od godz. 13.00 do 14.00 - dzieci z klas trzecich ze wszystkich szkół
- od godz. 14.00 do 15.00 - dzieci z klas drugich i pierwszych ze wszystkich szkół
- O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z Koronką
- od godz. 15.00 do 16.00 - dzieci z zerówek i przedszkolaki.

W Wielki Piątek po nabożeństwie do godz. 22.00 do przewodniczenia w adoracji zapraszamy Grupę Adoracyjną i Odnowę w Duchu Świętym, a od 22 do 24.00 zapraszamy do przewodniczenia w adoracji Wspólnotę Neokatechumenalną.

W Wielki Piątek nowa parafialna inicjatywa - noc konfesjonałów. Jest to nasza inicjatywa polegająca na całonocnej spowiedzi. Celem Nocy Konfesjonałów jest wyjście naprzeciw zmieniającym się czasom i próba dotarcia do osób coraz bardziej zabieganych, pochłoniętych materialną sferą życia. Oprócz spowiedzi w kościele będzie adoracja, medytacje i rozważania. Kościół z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę będzie otwarty całą noc, będzie adoracja i możliwość spowiedzi od 22.00 do 6.00 rano.

W Wielką Sobotę do adoracji od godz. 7.00 do 9.00 zapraszamy mieszkańców Osiedla Leśne z Kółkami Różańcowymi.

Mężczyzn i starszą młodzież zapraszamy do adoracji w nocy w Wielką Sobotę do Rezurekcji. W sprawie tej adoracji prosimy zgłaszać się do ks. proboszcza.

Młodzież zapraszamy na wspólną adorację w Wielką Sobotę od godz. 22.00 do godz. 23.30.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Akcję Katolicką, Domowy Kościół, Odnowę w Duchu Świętym i Bractwo Trzeźwości zapraszamy na wspólną adorację w Wielką Sobotę od godz. 23.30 do godz. 1.00 w nocy. Od godz. 1.00 w nocy adorują mężczyźni i młodzież, ale zachęcamy wszystkich, którzy zechcą trwać przy Panu Jezusie.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 8.00 do 14.00, co pół godziny. Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 8.30 rozpoczynając od Siemnochy w tych samych miejscach i o tej samej godzinie, jak co roku. Przychodząc na poświęcenie do kościoła należy najpierw pójść na adorację Pana Jezusa przy Grobie. Przy poświęceniu pokarmów składamy również tradycyjną ofiarę dla ubogich.

W Wielką Sobotę przy kościele będzie ustawiona woda poświęcona, na nabożeństwo przynosimy świece.

W pierwszy dzień świąt rezurekcja o godz. 6.00 rano. Do procesji prosimy przybyć 20 minut wcześniej. Z racji Rezurekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Inne Msze św. jak w każdą niedzielę.

Chrzty będą w pierwszy dzień Świąt Wielkanocy o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w Wielką Środę, 20 kwietnia o godz. 18.30.

W drugi dzień Świąt msze św. jak w każdą niedzielę.

O godz. 11.00 w drugi dzień Świąt będzie Msza św. na cmentarzu za naszych zmarłych.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego dla Kółka Różańcowego z Białobrzega Dalszego, z ulicy Łęczysk blok 10/14 i dla Kółka Różańcowego z Osiedla Leśne.

Dzieci z Grupy Maryjnej w Wielką Sobotę będą rozprowadzać wodę poświęconą. Przy tej okazji proszą o ofiarę na cele rekolekcji wakacyjnych.

Przed beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II zapraszamy na koncert papieski, który odbędzie się w naszym parafialnym kościele w piątek 29 kwietnia o godz. 19.00.

Zapraszamy młodzież od III klasy gimnazjum do udziału w wyjeździe do Warszawy w dniu beatyfikacji - w niedzielę 1 maja. Bliższe informacje u ks. Tomasza.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w niedzielę - 8 maja - po Mszy św. z godz. 16.00. Kandydaci przychodzą wtedy na Mszę św. na godz. 16.00.

W ubiegłym tygodniu zmarli parafianie:
Śp. Edward Sięda, lat 74 z ulicy Traugutta
Śp. Henryka Ustaszewska, lat 81 z Łęgu Przedmiejskiego

parafia p.w. św. Wojciecha w Wojciechowicach:

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będziemy przeżywać Liturgię Wieczerzy Pańskiej, a po jej zakończeniu odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

W Wielki Piątek, liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy Drogą Krzyżową w plenerze o godz. 17.00. Wyruszymy z placu przed kościołem, następnie ul. Batalionu Czwartaków, do ulicy Legionowej, przetniemy obwodnicę i dojdziemy do Osiedla Partyzantów. Stąd ulicą Bielik i Makarowej do ul. I Armii WP, którą powrócimy do kościoła. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej około godz. 18.30 rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku w kościele. Po niej nastąpi całonocna adoracja przy Grobie Pańskim. Grób Pana Jezusa z wystawionym Najświętszym Sakramentem adorujemy także przez całą sobotę aż do wieczornej liturgii.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 13.00 co pół godziny. W Teodorowie o godz. 10.00. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00.

Zbiórki dla ministrantów odbędą się: w Wielki Czwartek o godz. 15.00, a w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 10.00.

Informacje zebrane ze stron: klasztor.ostroleka.pl;zbawiciel.ostroleka.pl;franciszek.ostroleka.pl;pallotyni.ostroleka.pl

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3