MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Terminy targów rolniczych 2023. Agro-Tech w Minikowie już w weekend 1-2 lipca. Sprawdź program i godziny otwarcia

OPRAC.:
Agata Wodzień-Nowak
Agata Wodzień-Nowak
Od lat targom Agro-Tech w Minikowie (Kujawsko-Pomorskie) towarzyszy regionalna wystawa zwierząt hodowlanych.
Od lat targom Agro-Tech w Minikowie (Kujawsko-Pomorskie) towarzyszy regionalna wystawa zwierząt hodowlanych. Agata Wodzień-Nowak
Trwa kolejny rok targów rolniczych. Przed nami Agro-Tech 2023 w Minikowie, czyli kolejne wydarzenie adresowane do producentów rolnych. Zebraliśmy terminy największych wystaw rolniczych w 2023 roku. Poszukiwanie oszczędności, precyzji i jednocześnie wydajności będzie niewątpliwie wyzwaniem kolejnych miesięcy i lat. Z pewnością zdają sobie z tego sprawę producenci oraz dystrybutorzy maszyn i urządzeń rolniczych. Co w programie targów?

Spis treści

Targi Agro-Tech 2023 w Minikowie. Poznaj termin, godziny, program

W sobotę i niedzielę 1-2 lipca Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza do Minikowa, na tereny wystawiennicze swojej siedziby. Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe Agro-Tech to jedna z największych plenerowych imprez targowych w północnej części Polski. Jednocześnie odbywają się również Kujawsko-pomorskie Dni Pola oraz Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Największą powierzchnię ekspozycyjną co roku zajmuje technika rolnicza, czyli oferta producentów i dealerów ciągników i maszyn rolniczych. W ofercie wystawienniczej również:

 • mechanizacja produkcji zwierzęcej,
 • usługi rolnicze, doradztwo
 • budownictwo,
 • odnawialne źródła energii i agroenergetyka,
 • ogrodnictwo,
 • twórczość ludowa
 • gospodarstwa pasieczne

Program wystawy w Minikowie:
sobota 1 lipca

 • 8-12:00 wycena bydła mlecznego w hali widowiskowej
 • 12:00 oficjalne otwarcie targów
 • 12-13:00 wybór superczempionów
 • 13-14:00 Ogólnopolska Szkoła Młodych Hodowców — konkurs oprowadzania
 • 11-14:00 - manewry łąkowe na polu pokazowym
 • 14-18:00 Debata Rolnictwo dziś i jutro nt. konkurencyjności polskich produktów rolnych na rynku krajowym i międzynarodowym

niedziela 2 lipca

 • 9:00 rozpoczęcie drugiego dnia targów
 • 10:00 konkurs młodego hodowcy
 • 11:00 wręczenie nagród hodowcom
 • 11-14:00 manewry łąkowe na polu pokazowym
 • 17:00 zakończenie wydarzeń targowych

Targi wróciły po trudnych latach pandemii

W ubiegłym roku stopniowo do tradycyjnych wersji wracały targi rolnicze w całej Polsce. Po pandemicznej przerwie, a już wobec nowego kryzysu wywołanego przez wojnę na Ukrainie, ich organizatorzy stanęli przed nowymi wyzwaniami. W wielu miejscach wystawców było nieco mniej. Co przyniesie 2023 rok? Poniżej terminy planowanych lub przeprowadzonych już wystaw.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych odwołała Mazurskie Agro Show, które przed pandemią odbywało się w lutym w Ostródzie. Powodem tej decyzji są bardzo wysokie koszty związane z organizacją wystawy oraz przystosowaniem hal do celów wystawienniczych. Bez przeszkód 20-21 maja powinno odbyć się Zielone Agro Show i we wrześniu targi w Bednarach.

Polagra Premiery: 13-15 stycznia 2023 w Poznaniu

W 2022 roku ze względu na pandemię targi odwołano, przyznane zostały jedynie medale. W kolejnym sezonie było już inaczej. Wystawa obejmująca technikę, uprawę i hodowlę doszła do skutku w formule stacjonarnej w połowie stycznia w pawilonach 5, 5A, 6, 7, 7A, 8, 8A Międzynarodowych Targów Poznańskich. Stałym elementem wydarzenia jest konkurs o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa: 18-19 stycznia 2023 w Kielcach

XIII edycja odbyła się nie jak pierwotnie planowano w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy, a na terenie Targów Kielce. Godziny otwarcia: 9-17:00. Dla zwiedzających wstęp na targi był bezpłatny.

Obecnie jest to największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wystawa maszyn i urządzeń dla producentów owoców i warzyw, oferująca najszerszy w kraju przegląd nawozów i środków ochrony roślin, produktów oraz technologii sadowniczych i ogrodniczych, zapewnia Oficyna Wydawnicza Oikos, która przygotowuje wydarzenie.

W programie znalazły się konferencje, podczas których można było zapoznać się m.in. z najnowszymi trendami w sadownictwie,
produkcji truskawek, warzywnictwie, ekologii i ogrodnictwie zrównoważonym.

Po raz pierwszy została zorganizowana „Konferencja Jagodowa – porzeczka i malina”. Wśród prelegentów znaleźli się polscy i zagraniczni specjaliści, naukowcy oraz praktycy.

Targi Ferma: 24 – 26 lutego 2023 w Bydgoszczy

Już rok temu organizatorzy zamienili Łódź na Bydgoszcz i jak widać, lokalizacja sprawdziła się, ponieważ w 2023 roku ponownie to tutaj odbyły się specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej. Targi Ferma zawitały w hali Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego w ostatni weekend lutego. Hodowców z pewnością zainteresuje lista konferencji, wśród których takie tematy, jak:

 • Drób. Ochrona wizerunku branży przed atakami pseudoekologów,
 • Hodowla bydła. Wpływ cen energii na produkcję mleka,
 • Debata: Produkcja zwierzęca w dobie kryzysu,
 • Rynek drobiu na świecie i w Polsce,
 • Bezpieczeństwo białkowe kraju w oparciu o polskie surowce białkowo-energetyczne.

Agro-Park w Lublinie: 4-5 marca 2023

W tym roku przypada XV edycja Targów Rolniczych AGRO-PARK. Międzynarodowe targi Poznańskie organizują to wydarzenie na terenie Targów Lublin w weekend 4-5 marca 2023 roku. Wiosenna edycja wydarzenia to idealny moment na prezentacje szerokiej gamy maszyn, najnowszych technologii w różnych sektorach rolniczych, zapewnia MTP.

Bilet wstępu na wydarzenie w cenie 10 zł, dostępny w kasie podczas trwania targów. Dzieci do lat 6 - obowiązuje bilet bezpłatny. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w godzinach 9-17.

Targi Agrotech: 17-19 marca 2023 w Kielcach

Targi Kielce zaprosiły na 28. już edycję Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Nie zabrakło tu nowoczesnych ciągników, kombajnów i maszyn, jak i rozwiązań do nawożenia czy uprawy roli. Jednocześnie z Agrotechem trwaały 22. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

Organizatorzy zapowiadali: Producenci podczas ostatnich targów rolnych zwracali uwagę na postępującą specjalizację. Spodziewać się więc możemy nowości dla poszczególnych działów produkcji rolnej. Sami rolnicy zaznaczali, że nie tylko komfort i efektywność pracy są dla nich istotne, ale też oszczędność - i paliwa, i siły pracowniczej. Stąd potrzeba tworzenia rozbudowanych agregatów, także z siewnikami, albo budowania zespołów maszyn, by za jednym przejazdem wykonać jak najwięcej robót. Propozycji takich nie braknie.

Zielone Agro SHOW w Ułężu: 20-21 maja 2023

Wystawa Zielone AGRO SHOW, po raz pierwszy w swej historii zostanie, wzbogacona o liczne pokazy zwierząt hodowlanych, zapowiada Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W programie zaplanowane są nie tylko coroczne pokazy maszyn zielonkowych ale dzięki współpracy ze związkami hodowców: Polskim Związkiem Hodowców Bydła Białogrzbietego, Lubelskim Związkiem Hodowców Koni, Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, na wystawie odbędą się pokazy zwierząt. Będą to:

 • I Krajowa Wystaw Bydła Białogrzbietego
 • I Regionalna Wystawa Bydła Mlecznego
 • I Regionalna Wystawa Rodzimych Ras Koni

Wstęp wolny, godziny otwarcia dla zwiedzających: 9-17.

Agro Show: 22-24 września 2023 w Bednarach

Największa plenerowa wystawa maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce i jedna z największych w Europie jest organizowana od 1999 roku. Poza maszynami na Międzynarodowej Wystawie Rolnicza AGRO SHOW znajdziemy producentów nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem. Stałym punktem programu są także pokazy pracy maszyn podczas pracy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Terminy targów rolniczych 2023. Agro-Tech w Minikowie już w weekend 1-2 lipca. Sprawdź program i godziny otwarcia - Strefa Agro

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki