Tenisiści UOLKA w półfinałach Pucharu Polski

W ostatni weekend tenisiści stołowi z Ostrowi udali się do Wyszogrodu, aby wziąć udział w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego.

W stawce 30 zawodników, rywalizujących 24 kwietnia o półfinał Mistrzostw Polski Juniorów, Konrad Fidura zajął 4. miejsce i nie wywalczył dalszego awansu. Tego samego dnia młodzicy w składzie: Piotr Ogrodnik, Dawid Chmielnicki i Konrad Wilczyński zajęli drugie miejsce w drużynowych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego i wywalczyli awans do półfinału Pucharu Polski.

Dzień później rozgrywane były kolejne kategorie. W turnieju, którego stawką był awans do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, żaden z kadetów UOLKA nie wywalczył przepustek na tę imprezę. Patryk Równy sklasyfikowany został na czwartej pozycji, Marek Ogrodnik na miejscach 9-12, zaś Karol Gałązka 13-16.

W kategorii młodzików Piotr Ogrodnik zajął miejsce 5-8 w Turnieju o Mistrzostwo Mazowsza. Znacznie lepszy wynik osiągnął w turnieju o awans do półfinału Pucharu Polski zajmując pierwsze miejsce, co oznacza awans do dalszych gier. Chmielnicki Dawid i Konrad Wilczyński zajęli w tej samej kategorii miejsca 5-8.

W grach podwójnych gdzie 17 par grało o Mistrzostwo Województwa Mazowieckiego Ogrodnik Piotr i Chmielnicki Dawid wywalczyli trzecią pozycję.

Nie były to może szczególnie imponujące osiągnięcia, ale awanse do półfinałów Pucharu Polski w dwóch kategoriach na pewno cieszą. Młodzi zawodnicy z roku na rok czynią ogromne postępy i coraz bardziej liczą się w walce o najwyższe laury.