Tęcza JBB nie sprostała Bugowi. Zobacz zdjęcia i wideo

Po meczu pełnym walki lepszy okazał się miejscowy Bug
Po meczu pełnym walki lepszy okazał się miejscowy Bug Arkadiusz Dobkowski
Po ciekawym starciu stojącym na bardzo dobrym poziomie piłkarze Tęczy JBB Łyse ulegli w wyjazdowym meczu 2. kolejki IV ligi mazowieckiej Bugowi Wyszków 1:2.

Od pierwszych minut konfrontacji kibice na stadionie przy ulicy Kościuszki byli świadkami ciekawej rywalizacji, w której obie drużyny potrafiły stworzyć sobie po kilka sytuacji strzeleckich. W drużynie gospodarzy świetnie radził sobie Piotr Bazler, ale w pierwszych 45 minut nie zdołał zaskoczyć Andrija Radczenki. W drużynie prowadzonej przez trenera Dariusza Narolewskiego do najlepszych sytuacji dochodzili Mateusz Sokołowski i Marek Kaliszewski, ale zabrakło szczęścia przy ich wykończeniu.

Po zmianie stron emocje były jeszcze większe, a w 63. minucie gry Piotr Bazler po prostopadłym zagraniu od Patryka Kostrzanowskiego znalazł się w sytuacji sam na sam z Andrijem Radczenką i pewni wpisał się na listę strzelców. Niebiesko-granatowi odpowiedzieli niespełna dwie minuty później, a tym razem świetnym strzałem z kilkunastu metrów popisał się Marek Kaliszewski, wyrównując stan rywalizacji.

W kolejnej akcji Tęcza JBB mogła objąć prowadzenie, ale Marek Cichy w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać golkipera z Wyszkowa. W odpowiedzi w 78. minucie meczu gospodarze wykorzystali błąd defensywy i zdobyli zwycięskiego gola. Dominik Witkowski w polu karnym odegrał piłkę do lepiej ustawionego Ernesta Dobkowskiego, a ten zaskoczył Adrija Radczenkę pewnym strzałem przy słupku.

Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego starali się doprowadzić jeszcze do wyrównania, ale Bug Wyszków skutecznie się bronił. W efekcie po dwóch meczach niebiesko-granatowi mają na swoim koncie zaledwie punkt.
- Rozegraliśmy dobre spotkanie i gdyby Marek Cichy wykorzystał sytuację na 2:1, ten mecz mógłby ułożyć się po naszej myśli - podkreśla trener Tęczy JBB Łyse Dariusz Narolewski. - Po dwóch meczach mamy punkt na swoim koncie i trzeba zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby w kolejnych ligowych starciach odnieść zwycięstwo.

Bug Wyszków - Tęcza JBB Łyse 2:1 (0:0)
Bramki: Bazler 63., Dobkowski 78. - M. Kaliszewski 65.

Bug: Goleń - Majczyna, Kostrzanowski, Paradowski, Kaput - Bala (75. Witkowski), Bazler, Aleksiejuk (80. Skoczeń), Rejnuś, Dobkowski (85. Damętko) - Krawczyk (70. Vogtman)

Tęcza: Radczenko - K. Kamionowski, Zygmunt, Prusinowski (88. Pi. Magdaleński), Domian (86. Chorążewicz) - Wargulewski (73. Pa. Magdaleński), Sowa, Korytkowski, Sokołowski (86. P. Kamionowski), M. Kaliszewski - Cichy