MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takie zajęcia to niezwykła chwila dla wielu dzieciaków. "Są zachwycone"

AK
Łukasz Gągulski
– Dzieci w miastach mają większe możliwości uczestniczenia w wyjątkowych zajęciach. Dla nas, a jesteśmy z małej wiejskiej szkoły, to coś niezwykłego. Dzieciaki są zachwycone – mówiła jedna z nauczycielek wychowania fizycznego po kolejnej odsłonie programu „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”, która odbyła się w małopolskich Krzeszowicach.

W sumie za nami już cztery niezwykłe lekcje przygotowane przez Fundację Moniki Pyrek, które odbyły się w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i dwukrotnie w Krzeszowicach. W sumie przez pierwszy tydzień akcji na zajęciach pojawiło się ponad tysiąc dzieciaków z klas 4-8 szkół podstawowych, do których kierowana jest ten program.

– Dzieciaki są absolutnie zachwycone, bo dla nas, a jesteśmy z małej wiejskiej szkoły, to coś wyjątkowego. Bardzo się cieszymy, ze mogliśmy spróbować czegoś nowego i niech takie wydarzenia będą jak najczęściej – mówiła Magda Godyń, nauczycielka wychowania fizycznego w szkole w Nowej Górze. W zajęciach w Krzeszowicach udział brali uczniowie ze szkół z całej gminy, m.in. z Krzeszowic, Tenczynka, Nowej Góry, czy Woli Filipowskiej. Przez dwa dni w hali pojawiło się ponad pół tysiąca dzieci!

– Jestem absolutnie zachwycona faktem, że kolejna edycja programu pokazuje, jak bardzo jest on potrzebny. Czuję dumę i wielką radość, że możemy tym dzieciakom nie tylko dać wiele radości, ale jeszcze przy okazji wskazać drogę do aktywności fizycznej – mówi Monika Pyrek, ambasadorka KINDER Joy of moving. Akcja organizowana przez fundację byłej lekkoatletki jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu.

Na zaproszenie Moniki Pyrek, na spotkanie z młodzieżą przyjechali m.in. lekkoatletka Wioletta Frankiewicz i mistrz Europy w kolarstwie torowym Damian Zieliński. – To wspaniała inicjatywa i bardzo się cieszę, że lekcje odbywają się w Krzeszowicach już po raz trzeci! Chcemy pokazywać dzieciakom różne formy aktywności i dzielić się sportową pasją – mówiła Frankiewicz, medalistka mistrzostw Europy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Dzieciaki też były zachwycone! – To najlepszy wf w moim życiu – mówiła Helena ze szkoły w Woli Filipowskiej.

– Było naprawdę kozacko i fantastycznie. A najbardziej podobało mi się wioślarstwo i bieg sprinterski – dodawał Maks ze szkoły nr 1 w Krzeszowicach.

„KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to zajęcia, w trakcie których uczniowie mają możliwość skorzystania z wielu sportowych aktywności na poszczególnych stacjach. Lekcja trwa dwie godziny, a uczniowie mogą ćwiczyć na wszystkich dostępnych urządzeniach. Uczniowie ćwiczą m.in. na ergometrach wioślarskich, trenażerach sportowych, refleksomierzach, specjalnych ściankach wspinaczkowych, czy symulatorach narciarskich i rowerowych.

W tym roku zajęcia organizowane przez byłą wicemistrzynię świata w skoku o tyczce odbędą się siedmiu miastach. Za nami już niezwykłe lekcje w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i Krzeszowicach, a kolejne zaplanowane są jeszcze w Osielsku, Inowrocławiu, Szczecinie i Koszalinie. Partnerem tytularnym programu jest Ferrero, a zajęcia dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad programem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest marka SsangYong.

Na stronie internetowej alternatywnelekcjewf.pl działa e-platforma, na której dostępne są bezpłatne materiały w formie ćwiczeń, gier czy zabaw ruchowych dla najmłodszych. To skarbnica wiedzy nie tylko dla dzieci i ich rodziców, ale także dla nauczycieli wychowania fizycznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Takie zajęcia to niezwykła chwila dla wielu dzieciaków. "Są zachwycone" - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki