Tak niewiele zabrakło do szczęścia, Żebrowska bez medalu

Magdalena Żebrowska osiągnęła dobry wynik, ale do medalu zabrakło czterech centymetrów. A. Dobkowski
Magdalena Żebrowska (OKLA Ostrołęka) zajęła piąte miejsce w finale konkursu skoku w dal w Mistrzostwach Polski Juniorek w Toruniu.

Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego podczas zawodów rozgrywanych w Toruniu w najlepszej próbie uzyskała 5.60 m. Konkurs wynikiem 5.78 m wygrała Natalia Chacińska (MKS Pogoń Siedlce). Srebro zdobyła Adrianna Szóstak (SL Olimpia Poznań) - 5.66 m, a brąz Izabela Włodarska - 5.64 m.

Magdalenie Żebrowskiej do brązowego medalu zabrakło jedynie czterech centymetrów. Pozostaje zatem spory niedosyt, bo szansa na zdobycie medalu była bardzo duża.

W Mistrzostwach Polski Juniorów startują również Paweł Polakowski i Bartosz Kurzych.