Szybkie zwycięstwo Netu Ostrołęka

Jadąc na mecz z Lesanem Halinów siatkarze Netu Ostrołęka nie spodziewali się chyba tak łatwego zadania. Biało-czerwoni w spotkaniu z czerwoną latarnią II ligi ani razu nie pozwolili gospodarzom zdobyć 20 punktów w secie i zdecydowanie wygrali 3:0.

Już pierwszy set pokazał, że to Net będzie nadawać ton rywalizacji. Podopieczni Mateusza Mielnika wygrali 25:14. W drugiej odsłonie udało się jeszcze poprawić ten wynik i wygrać 25:13. Miejscowi siatkarze w żaden sposób nie potrafili zagrozić zespołowi z Ostrołęki, wyjaśniła się tym samym tajemnica siedmiu porażek z rzędu, jakie Lesan poniósł przed meczem z Michałem Tomczakiem i spółką. W trzecim secie było trudniej, ale tylko trochę - 25:19, w całym meczu 3:0.

- Zrobiliśmy co do nas należało i to jest najważniejsze - krótko podsumował ten mecz trener Mateusz Mielnik.

Było to szóste zwycięstwo Netu Ostrołęka w tym sezonie. Biało-czerwoni mają także na swoim koncie dwie porażki i zajmują czwarte miejsce w tabeli, za plecami BAS Białystok, Centrum Augustów i Metra Warszawa. Za tydzień ostrołęczanie mieli spotykać się u siebie z Centrum Augustów, ale hala im. Arkadiusza Gołasia jest w tym terminie zajęta, więc mecz na szczycie II ligi odbędzie się w Augustowie.

Lesan Halinów - Net Ostrołęka 0:3 (14:25, 13:25, 19:25)

Net: Tomczak, Wojtkowski, Piasta, Macyra, Guzewicz, Zalewski, Nurczyński (libero) oraz Graczyk, Stojke.