Szczęśliwe dla Korony tylko trzy kwadranse (zdjęcia, wideo)

W ofiarnej interwencji Piotr Kubat (z lewej na zdjęciu).
W ofiarnej interwencji Piotr Kubat (z lewej na zdjęciu). Fot. A. Dobkowski
W spotkaniu IV ligi mazowieckiej rozegranym na stadionie przy ulicy Witosa piłkarze Korony HiD Ostrołęka przegrali z liderem rozgrywek Hutnikiem Warszawa 0:3.

Korona HiD - Hutnik Warszawa

W pierwszej połowie meczu stroną zdecydowanie przeważającą byli goście, którzy z minuty na minutę stwarzali coraz groźniejsze okazje do zdobycia bramki. Dobrze i szczęśliwie interweniował jednak Sebastian Szczechowiak, który wyszedł obronną ręką z klarownych akcji wykańczanych przez Szymona Kiwałę, Szymona Lewickiego i Michała Złotkowskiego.

Niestety podopieczni Tomasza Słowika w pierwszej odsłonie meczu nie oddali nawet jednego strzału na bramkę rywala. Z większym animuszem ruszyli do ataków od początku drugiej części gry. Wciąż grali uważnie w obronie i starali się przede wszystkim nie stracić bramki, dającej nadzieje na korzystne rozstrzygnięcie tego meczu.

Szczęśliwie dla Korony, Hutnik marnował kolejne dogodne sytuacje, a Adam Cyronek i Michał Złotkowski przegrali pojedynki sam na sam z Sebastianem Szczechowiakiem. Na efekty dziurawej obrony Korony przyszło kibicom poczekać kwadrans drugiej odsłony meczu. Wówczas kolejną dobrą okazję strzelecką na bramkę zamienił Michał Złotkowski.

Ten sam zawodnik jeszcze przed końcem meczu strzelił swoją drugą bramkę po szybkiej kontrze. Trzecią bramkę bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego zdobył z kolei Szymon Lewicki pieczętując zwycięstwo Hutnika na stadionie przy ulicy Witosa.

Korona HiD Ostrołęka - Hutnik Warszawa 0:3 (0:0)
Bramki: Złotkowski 60. 81. Lewicki 85.

Korona HiD: Szczechowiak - Manowski (46. Rupacz), Polak, Górski, Kubat (69. Wysocki) - Nadrowski (85. Bałas), Rychlik, Wargulewski, Nowak - Sokół, Kuzia