Wydarzenia
  Rozrywka

  Studniówki 2019

  Rozwiń
  Susk Stary. Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Susk Stary. Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Michał Kowalczyk

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Już po raz szósty Klub Sportowy Arco Ławy zorganizował bieg pamięci marynarzy i ułanów, którzy polegli na ziemi rzekuńskiej w 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Impreza, łącząca sport i patriotyzm, jak zwykle okazała się strzałem w dziesiątkę. Na 10-kilometrową trasę biegu ruszyło mnóstwo sportowców-patriotów.
  Susk Stary. Bieg Pamięci Marynarzy i Ułanów [WIDEO, ZDJĘCIA]
  1/31
  przejdź do galerii

  ©Michał Kowalczyk

  Zainteresowanie biegiem, jak co roku, było duże, dlatego wprowadzono ograniczenie do 250 zawodników i zawodniczek. W tym roku trasa prowadziła przez miejscowości gminy Rzekuń - z Suska Starego przez Nową Wieś Wschodnią, Ołdaki, Zabiele, z metą w Susku Starym.

  Przed biegiem odbyło się uroczyste złożenie kwiatów, minuta ciszy dla poległych oraz przemówienie wójta Stanisława Godziny. Podkreślił on patriotyczną rolę tego wydarzenia i jego dobrą organizację, co przekłada się na frekwencję podczas biegu.
  Później nadszedł czas już tylko na rywalizację sportową. Na trasie stanęli zarówno wytrawni biegacze, jak i ci, dla których samo pokonanie 10 kilometrów było nie lada wyzwaniem. Był też prawdziwy mentor kurpiowskich sportowców, czyli 74-letni Ryszard Ropiak z Myszyńca. Jak na patriotę przystało, po starcie dzierżył w dłoni chorągiewkę w biało-czerwonych barwach.

  Przejdźmy do wyników rywalizacji. Wśród panów najszybszy był Krzysztof Żebrowski, który trasę pokonał w 34 minuty i 14 sekund. Drugie miejsce zajął Andrzej Godlewski - 35 minut i 28 sekund, a trzeci był Robert Michajłow - 35 minut i 59 sekund. Najszybszą panią w stawce była Paulina Waliszek z Warszawy - 42 minuty i 22 sekundy. Druga była Aleksandra Matejkowska - 44 minuty i 49 sekund, a trzecia Barbara Wojnar - 45 minut i 54 sekundy.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Wideo