Srebro i brąz Michałowskiego

Tomasz Michałowski ustanowił kolejne rekordy życiowe.
Tomasz Michałowski ustanowił kolejne rekordy życiowe. Fot. Archiwum zawodnika
Świetny występ podczas XX Mistrzostw Polski juniorów w trójboju siłowym zaliczył ostrołęczanin Tomasz Michałowski.

Startując w kategorii do lat 20 zawodnik Tytana został wicemistrzem Polski. W kategorii junior starszy do lat 23 podopieczny Waldemara Nola został sklasyfikowany na trzeciej pozycji i zdobył brązowy medal.

Rekordy życiowe
Dla Tomasza Michałowskiego mistrzostwa były dodatkowo udane ze względu na nowe rekordy życiowe. W przysiadzie ostrołęczanin uzyskał aż 300 kg, w wyciskaniu leżąc 165 kg i w martwym ciągu 240 kg. Razem zawodnik Tytana dźwignął 705 kg. Lepsze wyniki uzyskali tylko Marcin Skowroński z Ełku (725,5 kg) i zwycięzca w kategorii do lat 23 Oskar Frydrych z Politechniki Warszawskiej (775,5 kg). Wszyscy startowali w kategorii wagowej do 110 kg. Dla podopiecznego Waldemara Nola był to dopiero trzeci start w karierze. W pierwszym swoim występie w grudniu ubiegłego roku na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zawodnik Tytana zdobył złoty medal. Teraz sięgnął po kolejne dwa krążki, a w przyszłym roku startując ponownie w obu kategoriach będzie faworytem rywalizacji do lat 20. - Dla nas bardzo ważne są dwa medale Tomka wywalczone na tych mistrzostwach, ale także fakt, iż poprawił wszystkie rekordy życiowe i ustanowił bardzo dobry wynik końcowy - mówi szkoleniowiec ostrołęckiego Tytana. - Dla mnie postępy, jakie czyni Tomek są naprawdę godne uwagi. Jeszcze w zeszłym roku startując na mistrzostwach w przysiadzie osiągnął wynik 235 kg, a teraz aż 300 kg. Mając niespełna 19 lat podnieść 300 kg i do tego o 65 kg więcej niż jeszcze kilka miesięcy temu to niesamowity wyczyn i duży progres - zaznacza trener.

Więcej o wyczynach młodego ostrołęczanina w papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego".