Sportowcy nie nudzili się podczas NNŚ w Małkini (zdjęcia, wideo)

Paweł Nowak
Aż 21 biegaczy zostało nagrodzonych za wyczerpujący bieg po nadbużańskich łęgach. Fot. Paweł Nowak
Podczas tegorocznej Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej odbywającej się w Małkini, każdy z jej uczestników mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Dotyczyło to również sportowców, dla których przygotowano szereg atrakcji.
Zawody sportowe na NNŚ 2010 w Malkini

Zawody sportowe na NNŚ 2010 w Małkini

(fot. Fot. Paweł Nowak)

Sportowe zmagania rozpoczęły się już w słoneczny, sobotni poranek. O godzinie 6, grupa wędkarzy udała się do miejscowości Wilczogęby w gminie Sadowne, gdzie na jeziorze Kotło rozegrano Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna.

Kolejną atrakcją był turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Małkińskiego Klubu Sportowego, który rozpoczął się w samo południe. Biorąc pod uwagę nawierzchnię, na której rozgrywano mecze, lepiej pasowało by określenie piłka plażowa. Mimo to, aż 16 drużyn wzięło udział w zawodach, które rozegrano systemem pucharowym. Zwycięzców wyłoniono po kilkugodzinnych zmaganiach, a zostali nimi piłkarze Ostrovi, którzy wieczorem odebrali na scenie puchar i nagrody. Na drugim miejscu uplasował się Wicher Sadowne, zaś na trzecim B.D. Art.

W niedzielę na miłośników sportu czekały kolejne wyzwania. O godz. 13 rozpoczął się turniej siatkówki plażowej o Puchar Dyrektora GOKiS. Wystartowało w nim 11 zespołów, a zwycięskim teamem okazały się Zielone Robaczki, przed Kill Team i Rafałkami.

W międzyczasie na nadbużańskie ścieżki wyruszyli biegacze, którzy w upale musieli przebiec 6 km trasę. Wśród uczestników znaleźli się zarówno Ci starsi wiekowo, jak i młodsi. Zawodnicy trenujący w klubach, jak i amatorzy, którzy pokazali, że biegać może dosłownie każdy. Po zakończeniu zmagań dyrektor GOKiS Andrzej Sadowski i organizator biegów Andrzej Żach wręczyli najlepszym nagrody ufundowane przez wójta Gminy Małkinia Marka Kubaszewskiego oraz przez sponsorów imprezy.

Małkińskie zawody cieszyły się zatem, jak zawsze, dużym zainteresowaniem. Jak więc widać, imprezy sportowe są ważnym punktem letnich festynów i z pewnością wpływają na ich atrakcyjność.