Sokół przekroczył setkę i został liderem

Koszykarze Sokoła na początku sezonu idą jak burza w rozgrywkach III ligi.
Koszykarze Sokoła na początku sezonu idą jak burza w rozgrywkach III ligi. P. Nowak
Kolejne efektowne zwycięstwo odnieśli koszykarze Sokoła. W 3. serii spotkań III ligi pokonali we własnej hali MGUKS Kozienice aż 106:44 i awansowali w tabeli na pozycję lidera.

Przez pierwsze 5 minut obydwie drużyny toczyły wyrównany pojedynek, nie grzesząc skutecznością. Był to jednak jedyny moment, kiedy goście trzymali kontakt. W oka mgnieniu Sokół wyszedł na prowadzenie 13:7, a pierwszą kwartę zakończył wynikiem 26:12.

Kolejne 10 minut również toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy powiększyli swoją przewagę do 33 punktów. W ostatnich 4 minutach trzykrotnie za 3 punkty trafiał Piotr Barszcz.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Koszykówki grali, a rywale nie wiele czynili, aby im w tym przeszkodzić. W ostatnich 2 minutach trzeciej kwarty punktował tylko Sokół i zdobywając 12 punktów przesądził losy rywalizacji.

W ostatniej kwarcie trzeba było tylko kontynuować dobrą grę i przekroczyć granicę 100 pkt. Cel ten jednak sparaliżował nieco gospodarzy, którzy chyba zbyt mocno chcieli uszczęśliwić siebie i kibiców. Piłka bowiem, jak na złość nie chciała wpadać do kosza, mimo prowadzonego ostrzału. W końcu jednak setka pękła. Łukasz Ryfa z linii rzutów osobistych zdobył 99. i chwilę później przy owacji kibiców 100. punkt. Presja momentalnie zeszła z zawodników i Piotr Barszcz w ostatnich sekundach efektownymi wsadami przypieczętował trzecie, kolejne zwycięstwo.

OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka - MGUKS Kozienice 106:44
(26:12) (27:8) (28:10) (25:14)

Sokół: Zadroga Artur (13 pkt.), Helcbergiel Grzegorz, Ryfa Łukasz (18), Szymański Krzysztof (2), Barszcz Piotr (34), Mazurek Paweł (22), Szydło Grzegorz (6), Suwalski Radosław (8), Spinek Arkadiusz (3)

Wyniki pozostałych spotkań III ligi:
Legia Warszawa - KS Legion Legionowo 93:51, GKS Mazowsze Grójec - KS Pułaski Warka 81:60, MKS Ochota Warszawa - UKS Jagiellonka Warszawa 84:61, AZS UW Warszawa - KS MON-POL Płock 66:86, GLKS Nadarzyn - pauza