MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sokół przegrał kolejny mecz. Różnica 50 punktów!

Koszykarze Sokoła w ostatnich spotkaniach rundy zasadniczej wypadli bardzo słabo. C. Gołaś
Nie widzie się koszykarzom ostrowskiego Sokoła w ostatnich spotkaniach II ligi. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela doznali wysokiej porażki w spotkaniu 18. kolejki rozegranym w Krakowie.

Wyraźnie lepszy okazał się AZS AGH Alstom odnosząc zwycięstwo różnicą pięćdziesięciu punktów 120:70. Do kolejnego spotkania rozgrywek II ligi Sokół przystąpił osłabiony brakiem podstawowych zawodników Michała Wojtyńskiego i Piotr Barszcza. W efekcie rywalizacja o korzystny wynik bez najważniejszych zawodników okazała się niezwykle trudna. Już pierwsza kwarta meczu praktycznie przesądziła losy całego spotkania.

Gospodarze wygrali 31:13, a w drugiej kwarcie 30:17 i prowadzili do przerwy 61:30.
Po zmianie stron przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, a osłabiony kadrowo zespół Sokoła był tylko tłem dla skutecznie grających zawodników Alstomu Kraków. W efekcie kolejna wysoka porażka Sokoła stała się faktem.

W ligowej tabeli podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela po rundzie zasadniczej uplasowali się na dziewiątej lokacie z dorobkiem 23 punktów i wyprzedzili jedynie KS Piaseczno, które zostanie zdegradowane do III ligi.

AZS AGH Alstom Kraków - OKK Sokół Ostrów Mazowiecka 120:70 (31:13, 30:17, 33:14, 26:26)