Sokół ograł Stal po dogrywce

To trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie ostrowskich koszykarzy
To trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie ostrowskich koszykarzy C. Gołaś
Koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka zapisali na swoim koncie trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie rozgrywek II ligi.

Podopieczni trenera Grzegorza Helcbergiela po niezwykle zaciętym i emocjonującym boju pokonali ZKS Stal Stalowa Wola 75:70. Od pierwszej kwarty w hali przy ulicy Trębickiego toczyło się zażarta walka o każdy punkty. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się remisem 18:18. W drugiej kwarcie obie drużynie skupiły się na jeszcze uważniejszej grze w obronie, a wynik 13:13 sprawił, że również do przerwy mieliśmy remis.

Po zmianie stron Sokół zaskoczył rywali kilkoma świetnymi akcjami i skutecznie punktował. W efekcie wygrał bardzo wysoko 22:5 i czuł już chyba smak zwycięstwa, bo w kolejnej kwarcie gospodarze zagrali bardzo słabo w defensywie. Efektem było aż 28 punktów na koncie gości i zaledwie jedenaście na koncie Sokoła. Po regulaminowym czasie gry doszło do remisu 64:64. W efekcie sędziowie zarządzili dogrywkę, w której zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gospodarze i zwyciężyli ostatecznie różnicą pięciu punktów.

Sokół Ostrów Mazowiecka - ZKS Stal Stalowa Wola 75:70 (18:18, 13:13, 22:5, 11:28, dogrywka: 11:6)