Sodór i Zyśk w półfinałach, reszta odpadła

Rafał Sodór pewnie awansował do półfinału mistrzostw. Brązowy medal ma już w kieszeni. Fot. A. Dobkowski
W zmiennym szczęściem swoje walki ćwierćfinałowe w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych na hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce rozgrywali zawodnicy ostrołęckiej Victorii.

Z podopiecznych Mieczysława Mierzejewskiego do półfinałów awansowali Rafał Sodór i Mateusz Zyśk. Z kolei Marcin Pyskło, Dawid Pac i Łukasz Bałazy musieli uznać wyższość swoich rywali.

Marcin Pyskło 64 kg miał przeciwnika w swoim zasięgu, powinien wygrać jako zawodnik bardziej doświadczony, ale słabo boksował, ale był to inny pięściarz i prezentował się zupełnie inaczej, niż się można było to spodziewać.

W strefie medalowej nie zobaczymy także Dawida Pac w kat. 69 kg, który napotkał na swojej drodze dwukrotnego mistrza Polski Macieja Sulęckiego z warszawskiej Gwardii, przegrywając na punkty. Tym razem przeciwnik był dla niego za dobry.

Łukasz Bałazy w kat. 69 kg boksował na tyle na ile pozwalały jego umiejętności, brak walk w najmniej doświadczony, musiał ulec zawodnikowi z Warszawy na punkty.

Rafał Sodór w kat. 75 kg, który był zdecydowanie lepszym zawodnikiem, odniósł zwycięstwo na punkty 20:0. Wynik pojedynku mówi sam za siebie, przeciwnik nie był wstanie podjąć z nim żadnej rywalizacji na równym poziomie. W trzeciej rundzie walka została przerwana po dwóch liczeniach.

Do półfinału rywalizacji podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski awansował także Mateusz Zyśk. Piąty z podopiecznych Mieczysława Mierzejewskiego okazał się zdecydowanie lepszy w swojej walce od Konrada Jakubowskiego z Suwałk. Już w drugiej rundzie sędzia zmuszony był przerwać pojedynek ze względu na brak możliwości kontynuowania walki.