MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Silny wiatr w regionie. Strażacy usuwali drzewa powalone przez silny wiatr, który pojawił się z 17 na 18.02.2023

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Ochotnicza Straż Pożarna w Broku
W piątek i sobotę strażacy z pow. ostrołęckiego i ostrowskiego mieli dużo pracy w związku z wichurą, która przeszła przez Polskę.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsewie usuwali w nocy z piątku na sobotę drzewo, które przewróciło się na drogę przed Brzezienkiem. W sobotę rano strażacy z OSP KSRG Komorowo usuwali drzewa pochylone nad ul. Mazowiecką w Komorowie. OSP w Broku w sobotę po godzinie 13:00 zostali zadysponowani do powalonego drzewa na jezdnię w miejscowości Bojany.

Natomiast Komenda Miejska PSP w Ostrołęce poinformowała, że z 17 na 18 lutego miała 6 interwencji związanych z powalonymi drzewami. Strażacy z KM PSP Ostrołęka oraz ochotnicy usuwali drzewa z dróg w Łysych, Pupkowiźnie, Czarnowcu i Rabędach. W sobotę strażacy otrzymywali kolejne zgłoszenia dot. konarów leżących na drodze. W Ławach konar spadł na jadący samochód osobowy.

Gdzie zgłosić brak prądu?

PGE Dystrybucja informuje, że ze względu na niekorzystne warunki pogodowe (silny, porywisty wiatr), mogą pojawić się awarie i w konsekwencji brak zasilania.

W sytuacji potrzeby zgłoszenia awarii należy dzwonić pod numery: 22 341 14 11 (oddział Warszawa) lub 85 740 50 00 (oddział Białystok). Przypadki zagrożenia zdrowia i/lub życia należy każdorazowo zgłaszać na numer 991.

Przechodzące obecnie nad Polską silne, porywiste wiatry są powodem powstających uszkodzeń linii napowietrznych PGE Dystrybucja. Aktualnie ok. 46 tys. odbiorców pozostaje bez prądu. Awarie o charakterze masowym obejmują obecnie teren oddziału Białystok, na pozostałym obszarze działania spółki problemy z zasilaniem mają charakter rozproszony. Brygady elektromonterskie na bieżąco usuwają zgłaszane reklamacje

- informuje PGE Dystrybucja.

Orkan Otto, zwany również Ulfem, uderzył w Polskę. Żywioł spowodował, że strażacy mieli niezwykle pracowitą noc. Z piątku na sobotę na terenie kraju odnotowano 1831 interwencji. Wichury najwięcej szkód wyrządziły w woj. pomorskim, gdzie straż pożarna wyjeżdżała 850 razy. Jedna osoba została ranna. Bez prądu pozostaje ok. 200 tysięcy odbiorców w całej Polsce.

Orkan Ulf, czy też Otto (obie nazwy są stosowane zamiennie przez IMGW) uderzył w Polskę w piątek 17 lutego 2023 wieczorem. W związku z potężnym wiatrem w całym kraju minionej nocy było bardzo niebezpiecznie. Obecnie sytuacja powoli się uspokaja.

Ochłodzi się w niedzielę 19 lutego, temperatura wyniesie od zera w górach, do maksymalnie 6 stopni w woj. kujawsko-pomorskim. W nocy z niedzieli na poniedziałek już w większości województw temperatura będzie minusowa. Najgorzej będzie w górach, tam nawet minus 8 stopni. Tylko północne krańce Polski będą nieznacznie na plusie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki