Siatkarze Energi Pekpol przegrali z Krispolem

Nasi siatkarze przegrali niezwykle ważne spotkanie z Krispolem Września.
Nasi siatkarze przegrali niezwykle ważne spotkanie z Krispolem Września. A. Dobkowski
Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka przegrali w starciu 22. kolejki I ligi z Krispolem Września 2:3.

Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca źle weszli w sobotnie spotkanie i przegrali pierwszego seta 21:25. W drugiej odsłonie meczu zdołali jednak wygrać 25:23 i doprowadzili do wyrównania.

W kolejnym secie biało-czerwoni rozegrali się na dobre i wygrali 25:20, co zdecydowanie zwiększyło szanse ostrołęczan na zwycięstwo w sobotnim starciu. Niestety w kolejnych dwóch setach Pekpol uległ 21:25 i 10:15. W efekcie to Krispol Września wygrał 3:2 i zgarnął dwa punkty, na konto biało-czerwonych trafił zaledwie jeden.

Mimo to Energa Pekpol zajmuje ósmą pozycję w ligowej tabeli, ale w niedzielny wieczór zostanie rozegrane kluczowe spotkanie. Dziewiąty w tabeli Kęczanin Kęty podejmie AGH 100RK AZS Kraków. W przypadku porażki gospodarzy, to nasi siatkarze wystąpią w fazie play-off. Pozostaje trzymać kciuki za drużynę z Krakowa.

Krispol Września - Energa Pekpol Ostrołęka 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:21, 15:10)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Przybylski, Szczygielski, Boruch, Białek, Owczarz, Mihułka (l) oraz Obrębski, Krzywiecki, Jacyszyn