Siatkarze Energi Pekpol podnieśli się z kolan. Zobacz zdjęcia i wideo

Michał Przybylski i Damian Boruch zaprezentowali się z dobrej strony.
Michał Przybylski i Damian Boruch zaprezentowali się z dobrej strony. A. Dobkowski
Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka po niezwykle emocjonującym starciu 19. kolejki I ligi ulegli KPS Siedlce 2:3.

Energa Pekpol Ostrołęka - KPS Siedlce

W spotkaniu rozegranym w hali im. Arkadiusza Gołasia szanse występu otrzymali potencjalnie rezerwowi zawodnicy. W wyniku kontuzji środkowego Jakuba Kowalczyka, przyjmującego Macieja Krzywieckiego i atakującego Łukasza Owczarza na parkiecie zaprezentowali się Damian Boruch, Michał Przybylski i Damian Wierzbicki.

Ostatni z wymienionych zawodników dostał pierwszą szansę występu od pierwszych minut i rozegrał koncertowe zawody. Podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie młodego atakującego Energi Pekpol.

W pierwszym secie biało-czerwoni ulegli 19:25. W drugiej partii gospodarze wygrali 25:20. W secie trzecim ponownie do głosu doszli goście. Niezwykle emocjonująca czwarta partia zakończyła się zwycięstwem podopiecznych trenera Andrzeja Dudźca 29:27. W tie-breaku zabrakło trochę szczęścia, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Energa Pekpol Ostrołęka - KPS Siedlce 2:3 (19:25, 25:20, 18:25, 29:27, 14:16)